អគារភ្លោះកណ្ដាលក្រុងកម្ពស់ ៦២ ជាន់រំពឹងនឹងចាប់ផ្តើមសាងសង់ក្រោយបុណ្យចូលឆ្នាំខ្�
យោងតាមអ្នកតំណាងលក់បានឲ្យដឹងថាគម្រោង​ Royal One​ របស់ក្រុមហ៊ុន​ The Royal Group ដែលមានកម្ពស់ ៦២ ជាន់រំពឹងនឹងចាប់ផ្តើមសាងសង់នៅខែមេសា។
យោង​តាមប្រភពដដែល ទីតាំងដែលនឹងត្រូវសាងសង់បច្ចុប្បន្ន កំពុងស្ថិតនៅក្រោមការប្រើប្រាស់យានដ្ឋានលក់ឡាន ដោយកិច្ចសន្យានឹងបញ្ចប់នៅខែមេសាឆ្នាំនេះ។ បន្ទាប់ពីកិច្ចសន្យាត្រូវបានបញ្ចប់ ការសាងសង់នឹងចាប់ផ្តើម។
មានទីតាំងនៅលើមហាវិថីមុន្នីវង្សនៅជិតផ្សារធំថ្មី និងអគារកាណាឌីយ៉ា អគារភ្លោះនឹងមានកម្ពស់ ២៣០ ម៉ែត្រហើយសាងសង់លើផ្ទៃដីជាង ៤០០០ ម៉ែត្រការ៉េ។ អគារភ្លោះនឹងសាងសង់ជាខុនដូមួយអគារ និងការិយាល័យមួយអគារ។ អគារទាំងពីរនេះនឹងមានចំណតរថយន្តក្រោមដីជាច្រើនជាន់ និងមានផ្សារទំនើបនៅជាន់ទី ២ និងទី ៣ ដែលចំណុចពិសេសនៃគម្រោងដ៏ធំនេះ។
អគារភ្លោះសាងសង់ក្នុងគោលបំណងដើម្បីលក់មិនមែនសម្រាប់ជួលទេ ដែលខុសពីអគារពាណិជ្ជកម្មដទៃទៀតនៅជិតដូចជាអាគារកាណាឌីយ៉ានិងអគារវឌ្ឍនៈនោះទេ។ ដោយមានកិច្ចសហការជាមួយក្រុមហ៊ុនតៃវ៉ាន់មកដល់បច្ចុប្បន្នគម្រោងនេះត្រូវបានលក់ចេញប្រហែល ២០ ភាគរយទៅហើយ។ ដោយឡែកការិយាល័យបញ្ជរ (Showroom) នឹងសាងសង់ហើយនៅចុងខែនេះ។