សិប្បកម្មផលិតឥដ្ឋការ៉ូរបស់ជប៉ុនទីមួយ បើកនៅកម្ពុជា
ការបើកសិប្បកម្មផលិតឥដ្ឋការ៉ូរបស់ជប៉ុនទីមួយនៅកម្ពុជា មានន័យថា អតិថិជន នឹងមានភាពងាយស្រួលក្នុងការទទួលបានការ៉ូកម្រាលកូរូឡា ដែលមានគុណភាព ខ្ពស់។
ជាមួយការវិនិយោគទុន លើសពី ១លានដុល្លារសម្រាប់ ជំហាន ដំបូង ក្រុមហ៊ុន Omura Concrete Co., Ltd. បានបង្កើតរោងចក្រផលិត នៅស្រុកកៀនស្វាយ ខេត្តកណ្តាល ក្នុងខែកក្កដា ដើម្បីផ្គត់ផ្គង់ទីផ្សារសំណង់ ដែលកំពុងលូតលាស់នៅកម្ពុជា ។
លោក Yabisami Kiyonori ប្រធាន Omura Concrete Co., Ltd. បានមានប្រសាសន៍ថា រោងចក្រនេះត្រូវបានបង្កើត ឡើងដើម្បីផ្តល់ការងារដល់ប្រជាជនកម្ពុជា ព្រមទាំងជួយពង្រឹង សេដ្ឋកិច្ចរបស់ រាជាណាចក្រផងដែរ។ តាមរយៈលោក Yabisami បានឲ្យដឹងថា
បច្ចុប្បន្ន ក្រុមហ៊ុននេះបានផ្តល់ការងារ ដល់ពលករ ២៤នាក់ហើយ ប៉ុន្តែបន្ទាប់ពីរោងចក្រ មានប្រតិបត្តិ ការពេញលេញនៅឆ្នាំខាងមុខ វានឹងត្រូវការអ្នកធ្វើការ ១០០នាក់ ថែមទៀត ។