ស្ពានថ្មើរជើងឆ្លង់កាត់ទី១ ជិតរួចរាល់ជាស្ថាពរ
តាមរយៈសាលាក្រុងបានឲ្យដឹងថា ស្ពានឆ្លង់កាត់សម្រាប់អ្នកដំណើរដោយថ្មើរជើង ដំបូងបំផុតក្នុងរាជធានី គ្រោងនឹងបញ្ចប់ការសាងសង់រួចរាល់នៅមុនខែមេសាខាងមុខនេះ។
ដោយសារហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធផ្លូវថ្នល់មានការរីកចម្រើន និងចរាចរណ៍មានការកើន ឡើងនៅភ្នំពេញ សុវត្ថិភាពសម្រាប់អ្នកដំណើរដោយថ្មើរជើង ជាពិសេសក្មេងសិស្សសាលា បាននឹងកំពុងក្លាយជាអាទិភាព ព្រោះគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍បានកើនឡើង។
ស្ពានដំបូងគេនេះមានទីតាំងនៅមុខសាលា ហ៊ុន សែន ជម្ពូវ័ន ក្នុងស្រុកពោធិ៍សែនជ័យ មានប្រវែង ៥០ ម៉ែត្រ ទទឹង ៣,៥ ម៉ែត្រ និងកម្ពស់ ៦ ម៉ែត្រ។
សាលាក្រុងបានប្រកាសថា នេះគឺជាគម្រោងដំបូងគេបង្អស់ក្នុងចំណោមគម្រោង ២មុនគេ ដែលស្ពានចំនួន ៧ នឹងត្រូវសាងសង់ឡើង ដែលជាយុទ្ធសាស្ត្រមួយដើម្បីពង្រឹង សុវត្ថិភាពតាមផ្លូវក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ៕