ឆមាសទី១-២០២២ រោងចក្រផលិតស៊ីម៉ង់ត៍ទាំង៥ ផលិតស៊ីម៉ង់ត៍បាន ៤,៦លានតោន
ក្នុងឆមាសទី១ ២០២២ រោងចក្រផលិតស៊ីម៉ង់ត៍ចំនួនប្រាំ នៅកម្ពុជា ផលិតស៊ីម៉ង់ត៍បានបរិមាណ ៤,៦លានតោន សម្រាប់ចូលរួមផ្គត់ផ្គង់ដល់វិស័យសាងសង់ក្នងស្រុក។
ក្រសួងរ៉ែ និងថាមពល បានបង្ហាញតួលេខបរិមាណផលិតស៊ីម៉ង់ត៍ ក្នុងសន្និសីទសារព័ត៌មាននៅអង្គភាពអ្នកនាំពាក្យរាជរដ្ឋាភិបាល នៅថ្ងៃទី៩ ខែសីហា។​
ក្រសួងមិនបានបង្ហាញតួលេខ ដើម្បីប្រៀបធៀបក្នុងរយៈពេលដូចគ្នាកាលពីឆ្នាំមុនទេ ប៉ុន្តែក្រសួងបញ្ជាក់ថា​ គិតត្រឹមចុងឆ្នាំ២០២១ រោងចក្រទាំងប្រាំ បានផលិតស៊ីម៉ង់ត៍ បាន ៨,៩លានតោន និង ៨,៥លានតោន ក្នុងឆ្នាំ២០២០។​
រោងចក្រផលិតស៊ីម៉ង់ត៍ទាំងប្រាំ មានរោងចក្របួនស្ថិតនៅខេត្តកំពត និងរោងចក្រមួយទៀតស្ថិតនៅខេត្តបាត់ដំបង មានសមត្ថភាពផលិតសរុប ៨លានតោនក្នុងមួយឆ្នាំ។ (អានបន្ថែម)