បារាំងផ្តល់ជំនួយដល់កម្ពុជា ផ្តោតលើវិស័យអាទិភាព ដល់ឆ្នាំ២០២៤
ទីភ្នាក់ងារបារាំងសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍ (AFD) គូសបញ្ជាក់សារជាថ្មីនូវការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ខ្លួនចំពោះកម្ពុជាជាមួយការផ្តល់ហិរញ្ញប្បទានជាង ៣០០លានអឺរ៉ូ ដល់គម្រោងនានា សម្រាប់ឆ្នាំ២០២២-២០២៤ ផ្តោតលើវិស័យអាទិភាព រួមមាន៖ ទឹក អនាម័យ កសិកម្ម ថាមពល។
យោងតាមការប្រកាសព័ត៌មានពីស្ថានទូតបារាំងប្រចាំកម្ពុជា នាថ្ងៃពុធនេះ ស្ថានទូតបារាំងប្រចាំកម្ពុជា បានបន្តទៀតថា ជំនួបរវាងតំណាងក្រសួងសេដ្ឋកិច្ចនិងហិរញ្ញវត្ថុ តំណាងដៃគូបច្ចេកទេសមកពីក្រសួង និងស្ថាប័ននានា និងទីភ្នាក់ងារ AFD បានលើកយកមកពិភាក្សានូវជំនួយនេះ។
ជំនួបនេះ កិច្ចព្រមព្រៀងផ្តោតលើវិស័យអាទិភាព រួមមាន៖ ទឹក អនាម័យ កសិកម្ម ថាមពល និងការបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ។
ជាមួយគោលដៅផ្តល់ហិរញ្ញប្បទាន ១០០លានអឺរ៉ូ ជារៀងរាល់ឆ្នាំ ទីភ្នាក់ងារ AFD ខិតខំក្នុងការផ្តល់ ហិរញ្ញប្បទាន ដល់ការអភិវឌ្ឍប្រកបដោយចីរភាព និងបរិយាប័ន្នសម្រាប់ ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា៕