រដ្ឋាភិបាលគ្រោងនឹងសាងសង់សារមន្ទីនគរបាលជាតិថ្មីមួយ
សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ គាំទ្រគម្រោងសាងសង់សារមន្ទីនគរបាលជាតិសម្រាប់ទទួលគណប្រតិភូអន្តរជាតិ និងទុកជាស្នាដៃប្រវត្តិសាស្ត្របន្សល់ទុកដល់កូនចៅជំនាន់ក្រោយផងដែរ។ នេះបើតាមប្រសាសន៍របស់សម្ដេចក្រឡាហោម កាលពីថ្ងៃទី២៧ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២០ នេះ។
សម្ដេចក្រឡាហោមបានថ្លែងថា៖ «នគរបាលរបស់យើងក៏បានធ្វើសកម្មភាពយ៉ាងច្រើន មិនមែនត្រឹមតែថែរក្សាសណ្ដាប់ធ្នាប់សន្តិសុខទេ ហើយក៏ច្បាំងជាមួយគេដែរ ដូច្នេះហើយយើងត្រូវតែមានសារមន្ទីរមួយនេះ ដើម្បីទុកជាកេរ្តិ៍មរតកសម្រាប់កូនចៅ និងសង្គមយើងនៅពេលអនាគត»។
សម្តេចក្រឡាហោមបានបន្តថា៖ «ប៉ុន្តែបើតាមមើលទៅទំហំដីនៅបណ្ឌិតសភាយើងហ្នឹង ប្រហែលធ្វើមិនបានទេ។ យ៉ាងហោចណាស់យើងត្រូវមានដី១ហិកតា បានអាចធ្វើទៅបាន ដើម្បីឲ្យវាមានទីធ្លា សោភណភាពល្អទាក់ទាញ។ យើងនឹងខិតខំស្វែងរកទីតាំងណាដែលសមស្រប ប្រហែលជារាងឆ្ងាយបន្តិច ប៉ុន្តែបើបានធ្វើនៅក្នុងក្រុងវាល្អជាង។»
បន្ទាប់ពីសាងសង់រួច នគរបាលជាតិអាចរៀបចំកម្មវិធីផ្សេងៗ នៅក្នុងសារមន្ទីនេះ ដើម្បីត្រៀមទទួលគណប្រតិភូបរទេសរួមមាន វៀតណាម ឡាវ ថៃ និងបណ្ដាលប្រទេសផ្សេងៗផងដែរ។