ឆ្នាំ២០២៣ រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា នឹងផ្តល់កម្ចីដល់អគ្គិសនីកម្ពុជាជាទឹកប្រាក់ចំនួន ៤០៦ ៥០០ ០០០ ០០០​ រៀល ស្មើនឹងជាង ៩៩លានដុល្លារអាមេរិក ដើម្បីធានាស្ថិរភាពតម្លៃអគ្គិសនីកុំឱ្យលើសកម្រិតតម្លៃដែលកំពុងអនុវត្តបច្ចុប្បន្ន ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋប្រើប្រាស់។ នេះបើតាមច្បាប់ស្តីពីហិរញ្ញវត្ថុសម្រាប់ការគ្រប់គ្រងឆ្នាំ២០២៣។
ថ្មីៗនេះ សម្តេចតេជោ ក៏បានបញ្ជាក់ផងដែរថា អគ្គសនីកម្ពុជា និងក្រសួងរ៉ែ និងថាមពល ត្រូវរក្សាតម្លៃអគ្គិសនីដោយមិនឱ្យតម្លើងថ្លៃឡើយ ខណៈដែលតម្លៃប្រេងក៏មិនអនុញ្ញាតឱ្យឯកជនតម្លើងថ្លៃតាមអំពើចិត្តនោះដែរ។ (អានបន្ថែម)
ជាមួយគ្នានេះផងដែរ ក្នុងឆ្នាំ២០២៣ រដ្ឋាភិបាលគ្រោងនឹងខ្ចីប្រាក់ពីដៃគូផ្សេងៗចំនួន ១៧០០លានSDR សម្រាប់អភិវឌ្ឍវិស័យអាទិភាពចំនួន ៧។ (អានបន្ថែម)
រដ្ឋាភិបាលក៏នឹងបោះផ្សាយលក់មូលបត្ររដ្ឋក្នុងកម្រិត ៨១៣ ០០០ ០០០ ០០០រៀល សើ្មនឹងជាង ១៩៨លានដុល្លារអាមេរិក ដើម្បីសងប្រាក់ដើមនៃការបោះផ្សាយមូលបត្ររដ្ឋឆ្នាំ២០២២។
មួយវិញទៀត ការលក់នេះ គឺដើម្បីធ្វើហិរញ្ញប្បទានលើគម្រោងវិនិយោគ ដែលអាចផ្ដល់ចំណូលដោយត្រង់មករាជរដ្ឋាភិបាល និងផ្តល់ផលរហ័សដើម្បីធានាប្រសិទ្ធភាពនៃការវិនិយោគ និងចីរភាពនៃការគ្រប់គ្រងបំណុល និងថវិកាជាតិ។
ដោយឡែក គិតត្រឹមត្រីមាសទី៣-២០២២ រដ្ឋប្រមូលបាន ១០លានដុល្លារ ពីការបោះផ្សាយមូលបត្ររដ្ឋ ដែលអាចឱ្យរាជរដ្ឋាភិបាល​មាន​លទ្ធភាព​បន្ថែមទៀត​ក្នុង​ការ​ប្រមូល​មូលនិធិ​ ដើម្បី​បម្រើ​ដល់​ការអភិវឌ្ឍ​ប្រទេស​។ (អានបន្ថែម)