រដ្ឋកាត់ដីជាង ៦ហិកតា ​ចេញពីបឹងតាមោក ប្រគល់ឱ្យឯកជនកាន់កាប់
រដ្ឋបានធ្វើអនុប្បយោគផ្ទៃដីជាង ៦.១ហិកតា លើបឹងតាមោកពីទ្រព្យសម្បត្តិសាធារណរបស់រដ្ឋ ទៅទ្រព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋ ។
យោងតាមអនុក្រឹត្យចុះថ្ងៃទី១៦ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ២០២២ ផ្ទៃដីទំហំ ៦១៨៣៦ម៉ែត្រក្រឡា ស្ថិតនៅសង្កាត់ពញាពន់​ ខណ្ឌព្រែកព្នៅ ត្រូវបានកាត់  និងប្រគល់ឱ្យឯកជនកាន់កាប់ នៅក្រោមការកែសម្រួលផ្ទៃបឹងតាមោក។​
ផ្ទៃដីដែលត្រូវបានធ្វើអនុប្បយោគទំហំ ៦ហិកតា នេះត្រូវបានធ្វើប្រទានកម្ម ជាកម្មសិទ្ធិជូនលោក សេង យូអ៊ាន់​។​
យោងតាមរបាយការណ៍របស់សមាគមធាងត្នោត នៅថ្ងៃទី១០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ គិតត្រឹមខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ តំបន់អភិវឌ្ឍន៍បឹងតាមោកជាង ២០០០ហិកតា ត្រូវបានរដ្ឋាភិបាលបែងចែក និងប្រគល់ឱ្យក្រុមហ៊ុន ស្ថាប័ន និងបុគ្គលផ្សេងៗទៀត។