រដ្ឋាភិបាលបានចេញបណ្ណកម្មសិទ្ធិដីប្រមាណជាង ៦លានបណ្ណ ត្រឹមចុងឆ្នាំ២០២០
គិតត្រឹមបំណាច់ឆ្នាំ២០២០ ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ បានចេញបណ្ណកម្មសិទ្ធិដីបានប្រមាណជាង ៦លានបណ្ណ ឬស្មើនឹង ៨៦,៨% នៃក្បាលដីប៉ាន់ស្មានសរុបជាង ៧លានក្បាលដី។ នេះបើយោងតាមរបាយការណ៍របស់ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ កាលពីពេលថ្មីៗនេះ។
តាមរយៈរបាយការណ៍ដដែល ការចុះបញ្ជីដីលក្ខណៈជាប្រព័ន្ធសម្រេចបានប្រមាណជាង ៥,៤លាន បណ្ណ ហើយក៏បានបានចែកបណ្ណជូនប្រជាពលរដ្ឋបានជាង ៥ លានបណ្ណហើយដែរ។
ដោយឡែក ការចុះបញ្ជីដីដែលមានលក្ខណៈដាច់ជាដុំ សម្រេចបានជាង ៦២ ម៉ឺនបណ្ណហើយ ដោយក្នុងនោះដីរដ្ឋមាន ១៦៦ទីតាំង ឬស្មើនឹងជាង ១ ៩០០ បណ្ណ។
លើសពីនេះ ត្រឹមបំណាច់ឆ្នាំ២០២០ គណៈកម្មការសុរិយោដីក៏បានបានបញ្ចប់វិវាទដីធ្លីឱ្យ ២៣ ០៥០ គ្រួសារ ឬស្មើនឹងផ្ទៃដីទំហំប្រមាណជាង ៦,៥លានហិកតា។