ទំនប់ស្ទាក់ទឹកនៅជាយដែនខ្មែរ-ថៃដំបូងគេបង្អស់ ត្រូវបានបើកការដ្ឋានសាងសង់
ទំនប់សណ្តរ និងសំណង់ស្ទាក់ទឹកលើស្ទឹងមង្គលបូរី នៅជាយដែនខ្មែរ-ថៃ ដំបូងបង្អស់ ត្រូវបានបើកការដ្ឋាសាងសង់ ហើយគ្រោងនឹងបញ្ចប់នៅចុងឆ្នាំ ២០២១ នេះ ដែលជាសមិទ្ធិផលហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធថ្មីមួយទៀតនៅតំបន់ព្រំដែន។
គម្រោងនេះ មានទីតាំងស្ថិតនៅភូមិម្នាស់កាល និងភូមិកំពុងចម្លងក្រោម ស្រុកកំរៀង ខេត្តបាត់ដំបង ដោយពិធីក្រុងពាលីបើកការដ្ឋាន ត្រូវបានប្រារព្ធឡើងក្រោមអធិបតីភាពអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង ឯកឧត្តម ងួន រតនៈ និងតំណាងក្រសួងពាក់ព័ន្ធដទៃទៀត កាលពីថ្ងៃទី ០៤ មីនា នេះ។
គម្រោងនេះ គ្រោងនឹងបញ្ចប់ការដ្ឋានទាំងស្រុងនៅខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ ដែលមានសមត្ថភាពអាចស្រោចស្រពលើផ្ទៃដីប្រមាណ ២០០០ ហិកតា។
ឯកឧត្តម អភិបាលខេត្ត បានឱ្យដឹងថា ក្រៅពីគម្រោងនេះ ខេត្តបាត់ដំបង មានទំនប់ស្ទាក់ជាច្រើនទៀត ដែលបានសាងសង់រួច និងកំពុងសាងសង់។ តួយ៉ាងដូចជា ទំនប់ស្ទាក់ទឹកពហុបំណងសេកសក នៅស្រុករតនមណ្ឌល និង ទំនប់ស្ទាក់ទឹកកង្ហត នៅស្រុកបាណន់ ដែលបានសាងសង់ចប់ជាស្ថាពរ។
ដោយឡែកទំនប់ស្ទាក់ទឹកកំពុងដំណើរការសាងសង់រួមមាន ទំនប់ស្ទាក់ទឹកដូនទ្រី ស្រុករុក្ខគីរី និងទំនប់ សាលាតាអន ស្រុកឯកភ្នំ និងទំនប់ស្ទាក់ទឹកសណ្តរ ដែលកំពុងធ្វើការបើកដ្ឋាននាឱកាសនេះផងដែរ។ (អានបន្ថែម និងបន្ថែម)