ក្រុមហ៊ុនហុងកុងគ្រោងបង្កើតទីក្រុងរណបនៅខេត្តកំពង់ស្ពឺ
ក្រុមហ៊ុនវិនិយោគនៅហុងកុង គ្រោងនឹងបង្កើតទីក្រុងរណប នៅខេត្តកំពង់ស្ពឺ ចំពោះទីតាំងពិតប្រាកដនោះ អភិបាលខេត្តសុំមិនបញ្ជាក់។ នេះបើយោងតាមឯកឧត្ដម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តកំពង់ស្ពឹ ថ្លែងក្នុងសន្និសទីសារព័ត៌មានស្តីពី «វឌ្ឍនភាព និងទិសដៅការងារបន្តរបស់រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ» កាលពីព្រឹកថ្ងៃទី ២០ កក្កដា ឆ្នាំ២០២០នេះ។
ឯកឧត្ដមបានមានប្រសាសន៍ថា៖ «ខ្ញុំបានទាក់ទងជាមួយនឹងអ្នកវិនិយោគនៅហុងកុង គឺគាត់មានគម្រោងបង្កើតទីក្រុងរណប ហើយក៏មានអ្នកវិនិយោគក្នុងស្រុកផ្សេងៗទៀត ដែលខ្ញុំកំពុងតែទាក់ទងសព្វថ្ងៃ ប៉ុន្តែដោយសារបញ្ហាកូវីដ យើងនៅទ្រឹង ដោយសារពួកគាត់ចូលមកអត់បាន។»
ឯកឧត្តមបន្តថា៖ «សព្វថ្ងៃយើងកំពុងតែធ្វើ តែបើសួរថា ធ្វើនៅទីណាយើងសុំលាក់សិន បើមិនចឹងអ្នកទៅទិញដីនៅតំបន់ហ្នឹងឡើងថ្លៃមិនខាន។»
សូមបញ្ជាក់ ក្នុងឆ្នាំ ២០១៩ ខេត្តកំពង់ស្ពឺបានចេញលិខិតអនុញ្ញាតសាងសង់ចំនួន ១៨៨ គម្រោងមានក្រឡាផ្ទៃសំណង់សរុបទំហំ ៧០ម៉ឺន ម៉ែត្រការ៉េ ដែលមានទុនវិនិយោគប្រមាណច្រើនជាង ២១០លានដុល្លារអាមេរិក។ (អានបន្ថែម)
នៅក្នុងបទសម្ភាសន៍ជាមួយទស្សនាវដ្ដីសំណង់ និងអចលនទ្រព្យ កាលពីខែ ឧសភា ឯកឧត្តមក៏បានឲ្យដឹងថា ផ្ទៃដីនៅតំបន់កីឡដ្ឋានខេត្តកំពង់ស្ពឺ មានលក្ខណៈធំហើយស្អាតដូច្នេះ ខាងរដ្ឋបាលខេត្តគ្រោងនឹងកែប្រែតំបន់ទាំងនេះ ទៅជាទីប្រជុំជនទីក្រុងរណបផងដែរ។ (អានបន្ថែម)