ឆ្នាំនេះក្រសួងដែនដីរកចំណូលចូលរដ្ឋបានជិត ៩០លានដុល្លារ
ក្នុងឆ្នាំ២០២២ ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់​ ប្រមូលចំណូលចូលថវិកាជាតិសរុបប្រមាណ ៣៦៧,​១៣៩,៨៩៦,០៥០ រៀល ស្មើនឹងជិត ៩០លានដុល្លារអាមេរិក ថយចុះប្រមាណ ២២,២៦ភាគរយ ធៀបនឹងឆ្នាំ២០២១​។ នេះបើតាមសន្និបាតបូកសរុបលទ្ធផលការងារឆ្នាំ២០២២ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៣ កាលពីថ្ងៃទី២៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣។
ក្នុងនោះ ចំណូលរបស់រដ្ឋបាលកណ្ដាលរកបានចំនួន ៨ ៣៦៨ ០៩១ ៦៤០រៀល រួមជាមួយនឹងចំណូលរបស់មន្ទីររៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម សំណង់ និងសុរិយោដី រាជធានី ខេត្ត ចំនួន ៣៥៨ ៧៧១ ៨០៤ ៤១០រៀល។
គួរបញ្ជាក់ថា គិតពីពេលចាប់ផ្តើមអនុវត្តឆ្នាំ១៩៩៩ ដល់ដំណាច់ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២២ ក្រសួងបានប្រមូលចំណូលចូលថវិកាជាតិ សរុបមាន​ចំនួន៤ ៤៧៦ ៤៤៦ ០៧០ ៥៨៩រៀល ស្មើនឹងជាង ១ពាន់លានដុល្លារ (ក្នុងនោះ ចំណូលពីពន្ធប្រថាប់ត្រាលើការផ្ទេរអចលនទ្រព្យចំនួន ៣ ៧០៣ ៩១៤ ៦៨៤ ៩១៩រៀល។
កន្លងមក ក៏ធ្លាប់មានការបញ្ជាក់ពីកឧត្តម សេង ឡូត អគ្គនាយកនៃនាយកដ្ឋានរដ្ឋបាលរបស់ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ផងដែរថា ក្រសួងដែនដីបានរួមចំណែកក្នុងការរកចំណូលចូលថវិកាជាតិបានប្រមាណ ១៥០លានដុល្លារក្នុងមួយឆ្នាំ។ (អានបន្ថែម)