ឆមាសទី១-២០២៤ កម្ពុជាចុះកិច្ចព្រមព្រៀងហិរញ្ញប្បទានឥតសំណង និងឥណទានសម្បទាន សរុប$៤៣៨លាន
ក្នុងឆមាសទី១ នៃឆ្នាំ២០២៤ រាជរដ្ឋាភិបាលបានចុះកិច្ចព្រមព្រៀងហិរញ្ញប្បទានឥតសំណង និងឥណទានសម្បទាន មានទឹកប្រាក់សរុបចំនួន ៤៣៨ លានដុល្លារ សម្រាប់អនុវត្ត ១៣គម្រោង/កម្មវិធីអភិវឌ្ឍន៍។​
យោងតាមរបាយការណ៍ពីក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ហិរញ្ញប្បទានឥតសំណងចំនួន ៩គម្រោង/កម្មវិធី មានទឹកប្រាក់សរុបប្រមាណ ១២៤លានដុល្លារ។ ទឹកប្រាក់នេះ មិនរាប់បញ្ជូលទឹកប្រាក់ហិរញ្ញប្បទាន ដែលដៃគូអភិវឌ្ឍន៍បានផ្តល់ទៅដល់បណ្តាគោលដៅអនុវត្តដោយផ្ទាល់ដោយមិនឆ្លងកាត់រាជរដ្ឋាភិបាលទេ។​
បើតាមប្រភពដដែល ឥណទានសម្បទានចំនួន ៤គម្រោង/កម្មវិធី មានទឹកប្រាក់សរុបចំនួនប្រមាណ ៣១៣ លានដុល្លារ ឬប្រមាណ ២៣៧លានអេសដេអ៊ែរ គឺស្មើនឹងប្រមាណ ១៣.៩៧ភាគរយ នៃច្បាប់ហិរញ្ញវត្ថុ។​
យោងតាមច្បាប់ហិរញ្ញវត្ថុឆ្នាំ២០២៤ រាជរដ្ឋាភិបាលមានឥណទានវិនិយោគដោយហិរញ្ញប្បទានក្រៅប្រទេសចំនួន ៦.២០៧.៨៧៦ លានរៀល ឬសមមូលនឹង ១,៥១៥លានដុល្លារ។
ទន្ទឹមនេះ រដ្ឋបានដកសាច់ប្រាក់មកប្រើប្រាស់ក្នុងគម្រោង/កម្មវិធីអភិវឌ្ឍន៍ ក្នុងក្របខ័ណ្ឌនៃកិច្ចព្រមព្រៀងឥណទានសម្បទាន និងកិច្ចព្រមព្រៀងហិរញ្ញប្បទានឥតសំណង ប្រមាណ ៤៤២លានដុល្លារ ឬស្មើនឹងប្រមាណ ២៩ភាគរយ នៃច្បាប់ហិរញ្ញវត្ថុឆ្នាំ២០២៤។