កោះដាច់ស្វាគមន៍ផែនការស្ពានថ្មី
សាលាក្រុងភ្នំពេញបានប្រកាសផែនការ ក្នុងការសាងសង់ស្ពាន ដើម្បីធ្វើការតភ្ជាប់ ឃុំកោះដាច់ទៅកាន់ក្រុងភ្នំពេញ ដែលប្រជាជនក្នុងស្រុកហៅថាកោះសូត្រ។
បើទោះជា ផែនការលម្អិតមិនទាន់មានការចេញផ្សាយក៏ដោយ ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស បានប្រាប់កាសែតភ្នំពេញប៉ុស្តិ៍ថា មានក្រុមហ៊ុនមួយកំពុងសិក្សាពីលទ្ធភាពសម្រាប់ការសាងសង់ស្ពានចំនួនបីក្នុងតំបន់នោះ។ ស្ពានទី១ នឹងតភ្ជាប់ពីភ្នំពេញទៅកាន់កោះដាច់ ស្ពានទី២ អាចនឹងតភ្ជាប់ពីភ្នំពេញទៅកាន់ភូមិស្វាយជ្រុំ និងស្ពានទី៣ តភ្ជាប់ពីភ្នំពេញទៅកាន់ភូមិអរិយក្សត្រ។
បើទោះជាមានការសង្ឃឹមពីការកើនឡើងតម្លៃដី ក៏ដោយចុះ អ្នកជំនាញអចលនទ្រព្យបានលើកឡើងថា ម្ចាស់ដីនឹងបំប៉ោងតម្លៃដី ដែលមិនមែនជាការផ្អែកទៅលើកាវាយតម្លៃតាមទីផ្សារនោះទេ ហើយតម្លៃដីដែលនៅជិតគម្រោងសាងសង់ស្ពានទាំងនោះ នឹងអាចឡើងថ្លៃដែលមិនធ្លាប់មាន៕