ក្រុមហ៊ុនអភិវឌ្ឍដ៏ធំរបស់កូរ៉េ គ្រោងមកសង់សាកលវិទ្យាល័យគិលានុបដ្ឋាយិកានៅកម្ពុជា
ក្រុមហ៊ុន Booyoung Group បានបង្ហាញពីគម្រោងសាងសង់សាកលវិទ្យាល័យបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈអន្តរជាតិ ក៏ដូចជាសាលាគិលានុបដ្ឋាយិកានៅកម្ពុជា។ នេះបើយោងតាមជំនួបសម្ដែងការគួរសមរវាង អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន Booyoung Group ជាមួយឯកឧត្តម ហង់ជួន ណារ៉ុន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា កាលថ្ងៃទី២២ ខែមិថុនា ២០២២។
ក្នុងឱកាសនោះ លោកអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន Booyoung Group បានលើកឡើងថា ដើម្បីពង្រឹងវិស័យអប់រំនៅកម្ពុជាឲ្យកាន់តែរីកចំរើន ក្រុមហ៊ុនចង់សាងសង់សាកលវិទ្យាល័យបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈអន្តរជាតិ ក៏ដូចជាសាលាគិលានុបដ្ឋាយិកា និងបណ្តុះបណ្តាលជំនាញគិលានុបដ្ឋាយិកាក្នុងប្រទេស និងក្រៅប្រទេសផងដែរ។
ពាក់ព័ន្ធនឹងគម្រោងនេះ ឯកឧត្តម ហង់ជួន ណារ៉ុន រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ក៏បានបង្ហាញការគាំទ្រដល់គម្រោងបើកសាកលវិទ្យាល័យបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ ជាពិសេសការបើកសាកលវិទ្យាល័យបណ្តុះបណ្តាលជំនាញគិលានុបដ្ឋាយិកា។
ឯកឧត្តម ក៏បានចាត់ទុកថា គម្រោងនេះ នឹងជួយលើកកម្ពស់ដល់វិស័យអប់រំនៅកម្ពុជាក្នុងរូបភាពបណ្តុះបណ្តាលជំនាញវិជ្ជាជីវៈដល់សិស្សានុសិស្ស ក៏ដូចជាបង្កើតឱកាសការងារបន្ទាប់ពីបញ្ចប់ការសិក្សា ដោយក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡានឹងជួយគាំទ្រគម្រោងនេះឲ្យបានជោគជ័យ។
គួរបញ្ជាក់ដែរថា Booyoung Group ត្រូវបានគេដឹងថា គឺជា​ក្រុមហ៊ុន​ពហុ​ធុរកិច្ចដ៏​ធំ​របស់​សាធារណ​រដ្ឋ​កូរ៉េ​ ​ ដែល​មាន​បទ​ពិសោធ​ជាច្រើន​ទាក់​ទង​នឹង​ការ​អភិវឌ្ឍ​វិស័យ​សំណង់ និងអចលនទ្រព្យជាដើម៕