LSCG ត្រៀមទុន១លានដុល្លារសហការនឹងក្រសួងដែនដី រៀបចំប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យាគ្រប់គ្រងអចលនទ្រព្យ
ក្រុមហ៊ុន អិលអេសស៊ីជី LSCG REAL ESTATE ត្រៀមអ្នកបច្ចេកទេស និងទុន ១ លានដុល្លារដើម្បីស្នើសុំចូលរួមសហការជាមួយក្រសួងដែនដី នគររូបនីយកម្ម និងសំណង់ ក្នុងការរៀបចំប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យាគ្រប់គ្រងអចលនទ្រព្យទូទាំងប្រទេសបែបទំនើប។
លោក លី សុខឆាយ អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន អិលអេសស៊ីជី ដែលបានចុះបញ្ជីក្រុមហ៊ុនអចលនទ្រព្យនៅសហរដ្ឋអាមេរិក បានប្រាប់សារព័ត៌មានសំណង់និងអចលនទ្រព្យ កាលពីថ្ងៃ ២៥ ធ្នូ  ថា ក្រមហ៊ុនអិលអេសស៊ីជី ត្រៀមគ្រប់យ៉ាងរួចជាស្រេច ហើយនឹងដាក់សំណើនៅឆ្នាំ ២០២៣។
លោកបន្តថា ការចូលរួមរៀបចំ និងផ្គត់ផ្គង់ប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យាអចលនទ្រព្យទំនើបនេះ គឺមិនធ្លាប់មានពីមុនទេ ដោយឡែកពេលនេះក្រុមហ៊ុនលោកធ្វើឡើង ក្នុងឆន្ទះចង់ចូលរួមលើកកម្ពស់ការគ្រប់គ្រងអចលនទ្រព្យរបស់ក្រសួងឱ្យកាន់តែប្រសើរ គ្រប់ជ្រុងគ្រប់ជ្រោយ ក៏ដូចជាចូលរួមលើកស្ទួយ លើកម្ពស់វិស័យអចនទ្រព្យនៅកម្ពុជាទាំងមូល។
លោកបញ្ជាក់ទៀតថា អ្នកបច្ចេកទេស និងអ្នកជំនាញទាំងក្នុង និងក្រៅស្រុកចំនួន ២៧  នាក់ដែលពោលពេញដោយចំណេះដឹង ចំណេះធ្វើ ប្រកបដោយវិជ្ជាជីវៈនិងការទទួលខុសត្រូវខ្ពស់ រួមទាំងថវិការសាកល្បងបឋម ១លានដុល្លារ នឹងត្រូវបញ្ជូនទៅធ្វើការជាមួយក្រសួងលើគម្រោងនេះ។
គួរបញ្ជាក់ថា ក្រុមហ៊ុន ទទួលបានភាពជោគជ័យខ្លាំងលើការសាកល្បងប្រើប្រាស់ផ្សារអចនលទ្រព្យលើ APP អស់រយៈពេលជិត ៤ ឆ្នាំមកហើយ ដែលក្រុមហ៊ុននឹងយកបទពិសោធន៍នេះទៅចែករំលែកជាមួយក្រសួងផងដែរ។
លោក លី សុខឆាយ និងក្រុមការងារទាំងអស់ប្តេជ្ញារយ៉ាងមុះមុតថាត្រូវតែសម្រេចឱ្យបាន ដើម្បីបើកគេហទំព័រថ្មី នាំវិស័យអចលនទ្រព្យកម្ពុជាចូលឆាកអន្តរជាតិ។