រដ្ឋជំរុញម្ចាស់កសិដ្ឋានដ៏ធំមួយឱ្យច្នៃលាមកជ្រូកផលិតជាអគ្គសនីប្រើប្រាស់
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ បានផ្តល់អនុសាសន៍ដល់កសិដ្ឋានចិញ្ចឹមជ្រូកដ៏ធំមួយ ឱ្យកែច្នៃលាមក​ជ្រូក ដើម្បីផលិតជាអគ្គិសនីប្រើប្រាស់ ក្នុងការកាត់បន្ថយចំណាយ​ថ្លៃ​ដើម។ នេះ​បើ​តាម ឯកឧត្តម វេង សាខុន  ក្នុងដំណើរចុះពិនិត្យ​លើ​វឌ្ឍន​​ភាព​កសិដ្ឋាន​ស្ថិចិញ្ចឹមជ្រូក ស្ថិតក្នុង​ស្រុក​ត្រាំកក់ ខេត្ត​​​តាកែវ កាលថ្ងៃទី១៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២២។
ក្រៅពីកែច្នៃលាមកជ្រូក ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី បានផ្តល់ជាយោបល់បន្ថែមឱ្យប្រើប្រាស់ថាមពលពន្លឺព្រះអាទិត្យ ដើម្បី​ផលិត​ជាថាមពលអគ្គិសនី សម្រាប់ប្រើប្រាស់ក្នុងកសិដ្ឋានផងដែរ។​
ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី បានបន្ថែម​ ម្ចាស់កសិដ្ឋាន គួរ​សិក្សាស្រាវជ្រាវ​បច្ចេកទេស​ធ្វើការ​កែច្នៃ​លាមកជ្រូកលក់ ហើយ​នេះ​ជា​ប្រភពចំណូល​សេដ្ឋកិច្ចសំខាន់មួយផងដែរ។