ម៉ាឡេស៊ីនឹងសាងសង់រោងចក្រថាមពលនៅបង់ក្លាដែស
បង់ក្លាដែសបានផ្តល់ឲ្យរដ្ឋាភិបាលម៉ាឡេស៊ីនូវកុងត្រា ២.៥ ពាន់លានដុល្លារ ដើម្បីកសាង រោងចក្រថាមពលធ្យូងថ្ម ១៣២០ ម៉េកាវ៉ាត់។
កិច្ចព្រមព្រៀងរវាងរដ្ឋាភិបាល និងរដ្ឋាភិបាល ប្រតិបត្តិតាមអនុស្សរណៈ យោគយល់គ្នា ដែលបាន ចុះហត្ថលេខានៅឆ្នាំ ២០១៤ ក្នុងការសាងសង់ រោងចក្រ នៅ Maheshkhali ក្នុងស្រុក Bazar របស់ Cox ជិត Chittagong ។
សម្ព័ន្ធម៉ាឡេស៊ីនឹង ធ្វើការសិក្សាពីលទ្ធផល មុនពេលសាងសង់ ហើយនឹងមានភាគហ៊ុនស្មើគ្នា ជាមួយក្រុមប្រឹក្សា អភិវឌ្ឍន៍ថាមពល បង់ក្លាដែស (BPDB) ដែលមានរយៈពេលសម្បទានពី 21 ទៅ 25 ឆ្នាំ។
ដំណើរការទាំងមូល នៃការសិក្សានេះ រួមទាំងឯកសារគម្រោង ហើយនិងការសាងសង់ ត្រូវបានរំពឹងថា នឹងប្រើប្រាស់រយៈពេលប្រមាណជា ៦ឆ្នាំ។