គម្រោង PPP ដ៏ធំសម្រាប់ប្រទេសថៃ
កម្មវិធីហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធគម្រោង ១១ ដ៏ធំ មានតម្លៃ ២០ ពាន់លានដុល្លារ បានប្រកាសដោយរដ្ឋាភិបាលថៃ ដើម្បីទទួលការព្រមព្រៀងពីក្រុមប្រឹក្សាដៃគូឯកជន សាធារណៈ (PPP) នៅឆ្នាំ២០១៧ នេះ។
គម្រោងចំនួន ៣ ក្នុងការពង្រីកផ្លូវក្រោមដីនៅទីក្រុងបាងកក មានតម្លៃសរុបប្រមាណ ៩,២ ពាន់លានដុល្លារ សម្រាប់ផ្លូវរថភ្លើងល្បឿនលឿន ២ខ្សែ ពីរាជធានី ទៅកាន់រមណីយដ្ឋានឆ្នេរសមុទ្រភាគអាគ្នេយ៍ ដែលគ្រោងនឹងចំណាយ ៧,៥ ពាន់លានដុល្លារ និងផ្លូវរថភ្លើងមួយខ្សែទៀតនៃអាកាសយានដ្ឋានសុវណ្ណភូមិ ដែលមានតម្លៃ ១,២ពាន់លាន។ ចំណែកផ្លូវសម្រាប់ទោចក្រយានយន្តប្រវែង ១០០ គ.ម តម្លៃ ២,៣ពាន់លានដុល្លារ នឹងតភ្ជាប់ពីទីក្រុងបាងកក ទៅរមណីយដ្ឋាន Cha-am ផងដែរ។
តាមរយៈ Bangkok Post បានឲ្យដឹងថា នេះជាតម្លៃខ្ពស់បំផុតនៃគម្រោង PPP ដែលមានការឯកភាព បើគិតតាំងពីក្រុមប្រឹក្សានេះចាប់ផ្តើមការងារនៅឆ្នាំ ១៩៩២ មក៕