ក្រុមហ៊ុន ម៉េងឡេងអីុវ ចែកចាយឧបករណ៍បំពេញការងារធ្ងន់ៗរបស់ក្រុមហ៊ុន Bosch
KHM\”>ក្រុមហ៊ុន ម៉េង​ឡេងអីុវ ត្រូវបាន​ចាត់ទុក​ជា​អ្នក​ចែកចាយ​ដែល​បាន​ទទួល​ការអនុញ្ញាត​ក្នុងការ​ចែកចាយ​ឧបករណ៍​បំពេញ​ការងារ​ធ្ងន់ៗ​របស់​ក្រុមហ៊ុន Bosch និង​ឧបករណ៍​វាស់​ស្ទង់​នៅក្នុង​ទីផ្សារ​កម្ពុជា​។​
KHM\”>​កិច្ចព្រមព្រៀង​អាជីវកម្ម​បាន​តម្លើង​ក្រុមហ៊ុន ម៉េង​ឡេង​អីុវ ជា​អ្នក​ចែកចាយ​ផ្តាច់មុខ​សម្រាប់​ផលិតផល​របស់​ក្រុមហ៊ុន Robert Bosch ចំនួន​ពីរ​សំខាន់​សម្រាប់​បម្រើ​វិស័យ​សំណង់ នោះ​គឺ ឧបករណ៍​បំពេញ​ការងារ​ធ្ងន់ៗ និង​ឧបករណ៍​វាស់​ស្ទង់​ដោយ​ប្រើ​ឡា​ស៊ែរ។ ក្រុមហ៊ុន Robert Bosch គឺជា​ក្រុមហ៊ុន​នាំមុខ​ក្នុង​ពិភពលោក​ខាង​ផ្នែក​បច្ចេកវិទ្យា និង​សេវាកម្ម​ដោយ​មាន​ប្រវត្តិ​ជាង ១៥០ ឆ្នាំ​មកហើយ ។​
KHM\”>​បើ​យោង​តាម​លោក ម៉េង រស្មី នាយក​ផ្នែក​លក់រ​បស់​ក្រុមហ៊ុន ម៉េង​ឡេងអីុវ ​គ្រុប ក្រុមហ៊ុន Bosch ធ្លាប់​ផលិត​តែ​ឧបករណ៍ប្រើប្រាស់​ថាមពល​តែមួយ​ប្រភេទ​ប៉ុណ្ណោះ ប៉ុន្តែ​ដោយសារតែ​មាន​ការប្រកួត​ប្រជែង​ខ្លាំង​ខាង​ផ្នែក​តម្លៃ ពី​ម៉ាក​ផ្សេង​ទៀត​នៅក្នុង​ទីផ្សារ​អាស៊ី ទើប​ក្រុមហ៊ុន​នេះ​បាន​ចាប់ផ្តើម​ផលិត​ឧបករណ៍ប្រើប្រាស់​ថាមពល​ប្រភេទ​ផ្សេង​ទៀត​នៅក្នុង​តំលៃ​មធ្យម (MPP) ។
KHM\”>​លោក រស្មី បាន​សង្កត់ធ្ងន់ថា ខណៈពេលដែល​ផលិតផល​តម្លៃ​មធ្យម​មាន​ការពេញនិយម​ខ្លាំង​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​ប៉ុន្តែ​ក្រុមហ៊ុន Bosch មាន​ហេតុផល​សមរម្យ​ដើម្បី​ដាក់ចូល​ទីផ្សារ​នូវ​ផលិតផល​បំពេញ​ការងារ​ធ្ងន់ៗ​ក្នុងប្រទេស​កម្ពុជា បើទោះបី​វា​មាន​តម្លៃ​ខ្ពស់​ក៏ដោយ ។​
KHM\”>​លោក​បាន​លើកឡើង​ថា “​បើ​ប្រៀបធៀប​ទៅ​នឹង​ផលិតផល​តម្លៃ​មធ្យម (MPP) “Khmer OS”;mso-bidi-language:KHM\”>ឬ​ម៉ាក​ផ្សេងទៀត​នៅ​លើ​ទីផ្សារ ផលិតផល​បំពេញ​ការងារ​ធ្ងន់ៗ​របស់​ក្រុមហ៊ុន Bosch ត្រូវបាន​រចនា​ឡើង​ដើម្បី​ធ្វើ​ការងារ​ធ្ងន់ៗ​ដោយ​មាន​ល្បឿន​លឿន និង​ផ្តល់​ភាពងាយស្រួល​ដល់​អតិថិ​ជន​”​។ លោក​បាន​បន្ថែមទៀតថា”​ក្រុមហ៊ុន​នេះ​ក៏​បាន​ពង្រីក​ការធានា​លើ​ផ្នែក​នៃ​ឧបករណ៍​បំពេញ​ការងារ​ធ្ងន់ៗ​នេះ​ពី​ប្រាំមួយ​ខែ ទៅ​មួយ​ឆ្នាំ​ផង​ដែរ។​”
KHM\”>​ក្រុមហ៊ុន Robert Bosch និង​ក្រុមហ៊ុន ម៉េង​ឡេង​អីុវ បាន​បើក​ដំណើរការ​ជា​ផ្លូវការ​នូវ​ឧបករណ៍​បំពេញ​ការងារ​ធ្ងន់នេះ ព្រមទាំង​បង្ហាញ​ពី​លក្ខណៈ​សម្គាល់​នៃ​ផលិតផល​នេះ នៅ​សណ្ឋាគារ​ភ្នំពេញ កាលពី​ថ្ងៃ​ទី ៦ ខែមិថុនា​។​
KHM\”>​នាពេល​បច្ចុប្បន្ន​នេះ ឧបករណ៍ប្រើប្រាស់​ថាមពល​ម៉ាក Bosch “Khmer OS”;mso-bidi-language:KHM\”>គឺ​ជា​ផលិតផល​នាំមុខ​គេ​នៅ​ទូទាំង​ពិភពលោក និង​នៅក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​ផងដែរ សម្រាប់​ឧស្សាហកម្ម​សំណង់​។​
KHM\”>​ក្រុមហ៊ុន ម៉េង​ឡេង​អ៊ីវ បាន​ចាប់ផ្តើម​ជា​ក្រុមហ៊ុន​ពាណិជ្ជកម្ម​តូច​មួយ​នៅក្នុង​ឆ្នាំ ១៩៩៩ បន្ទាប់​ពី​ធ្វើការ​នាំចូល​នូវ​ឧបករណ៍ប្រើប្រាស់​ថាមពល និង​ឧបករណ៍​កសិកម្ម​ពី​ប្រទេស​ថៃ។ បច្ចុប្បន្ននេះ ក្រុមហ៊ុន​នេះ​ជា​អ្នក​ផ្គត់ផ្គង់​ឧបករណ៍ប្រើប្រាស់​ថាមពល និង​ឧបករណ៍​កសិកម្ម និង​ឧបករណ៍​វិស្វកម្ម​ធំ​បំផុត​នៅក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​។ ក្រុមហ៊ុន​បាន​ទទួល​សិទ្ធិ​ចែកចាយ​ទាំងស្រុង​នូវ​ផលិតផល​ម៉ាក​ល្បីៗ​ជាច្រើន​ក្នុង​ពិភពលោក និង​ផលិតផល​ដែល​ជា​ម៉ាក​ផ្ទាល់​របស់​ក្រុមហ៊ុន​។ ផលិតផល​ទាំងនោះ​រួមមាន ឧបករណ៍ប្រើប្រាស់​ថាមពល​របស់​ក្រុមហ៊ុន Bosch និង​ម៉ែត្រ​ឡា​ស៊ែរ ឧបករណ៍​កសិកម្ម Nikatec, ឧបករណ៍ប្រើប្រាស់​ថាមពល​ប្រកបដោយ​ជំនាញ Makita, Maktec, ឧបករណ៍​ប្រើ​ខ្យល់ Kuken, បំពង់​ Tsurumi, WD40 Lubricant Oil, ឧបករណ៍​សម្អាត Karcher “Khmer OS”;mso-bidi-language:KHM\”>និង​ផលិតផល​ជាច្រើន​ទៀត​។​
KHM\”>​ក្រុមហ៊ុន ម៉េង​ឡេង​អីុវ ផ្តល់​អំណោយ​មួកសុវត្ថិភាព​នៅ​ការដ្ឋាន​សំណង់​ចំនួន ១,០០០​មួក ទៅ​ឲ្យ​ក្រសួង​រៀបចំ​ដែនដី នគរូបនីយកម្ម និង​សំណង់​ដើម្បី​បង្កើន និង​លើកកម្ពស់​ការយល់ដឹង​អំពី​សុវត្ថិភាព​នៅ​ការដ្ឋាន​សំណង់ នៅ​ខែ មិថុនា​។​
KHM\”>​ក្រុមហ៊ុន​នេះ​ក៏​គ្រោង​នឹង​ចែក​មួកសុវត្ថិភាព​ដល់​កម្មករសំណង់​ដោយ​ផ្ទាល់​នៅ​ឯ​ការដ្ឋាន​សំណង់​មួយ​ចំនួន​នៅក្នុង​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ផង​ដែរ ដើម្បី​លើកកម្ពស់​ការយល់ដឹង​អំពី​សុវត្ថិភាព​នៅ​ការដ្ឋាន​សំណង់​ក្នុងចំណោម​កម្មករ​។​
KHM\”>​លោក ម៉េង រស្មី នាយក​ផ្នែក​លក់រ​បស់​ក្រុមហ៊ុន​បាន​លើកឡើង​ថា “​ប្រសិន​បើ​កម្មករ​មិនមាន​ឧបករណ៍​សុវត្ថិភាព​គ្រប់គ្រាន់​ទេ ពួកគេ​នឹង​ប្រថុយ​ជីវិត​របស់​ពួកគេ​រៀង​រាល់​ពេល​ដែល​ពួកគេ​ធ្វើការ​នៅ​ការដ្ឋាន​សំណង់​”​។ លោក​បាន​បន្ថែមថា “​យើង​ចង់​ទាញ​ការចាប់អារម្មណ៍​គម្រោង​សាងសង់​នានា ឲ្យបំពាក់​នូវ​ឧបករណ៍​សុវត្ថិភាព​ដូចជា មួកសុវត្ថិភាព ស្បែកជើង​កវែង និងឧបករណ៍​ការពារ​គ្រោះថ្នាក់​រាងកាយ​ជា​ដើមដល់​កម្មករ​របស់​ខ្លួន​ឲ្យបាន​ត្រឹមត្រូវ​។​”
KHM\”>​ក្នុង​ផ្នែក​មួយ​នៃ​កម្មវិធី​ទំនួល​ខុស​ត្រូវ​សង្គម​របស់​ក្រុមហ៊ុន​របស់​ខ្លួន ក្រុមហ៊ុន ម៉េង​ឡេងអីុវគ្រុប ក៏​នឹង​ចែក​មួកសុវត្ថិភាព​ដល់​សិស្ស​អនុវិទ្យាល័យ និង​វិទ្យាល័យ​ផងដែរ។​