រដ្ឋាភិបាលបើកច្រកព្រំដែនម៉ឺនជ័យព្រៃវែង-វៀតណាម ជាបណ្ដោះអាសន្ន
រាជរដ្ឋាភិបាល បានប្រកាសដាក់ឱ្យដំណើរការច្រកអន្តរជាតិម៉ឺនជ័យនៃខេត្តព្រៃវែង (កម្ពុជា) និងខេត្តតៃនិញ (វៀតណាម) ជាបណ្តោះអាសន្ន ត្រឹមកម្រិតថ្នាក់ខេត្ត។ នេះបើយោងតាមពិធីប្រកាសកាលពីថ្ងៃទី ៣១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ ដោយមានការចូលរួមពីមន្ត្រីជាន់ខ្ពស់ជាច្រើនរូបនៃក្រសួងមហាផ្ទៃ។
ឯកឧត្តម ជា សុមេធី អភិបាលខេត្ត បានថ្លែងក្នុងពិធីប្រកាសថា ការដំឡើងកម្រិតច្រកទ្វារព្រំដែនកម្ពុជា-វៀតណាមនេះ គឺដើម្បីបង្កភាពងាយស្រួល និងលើកកម្ពស់ដល់ការធ្វើដំណើរចេញចូលឆ្លងកាត់ ព្រមទាំងការផ្លាស់ប្តូរទំនិញ កសិផល នៅតំបន់ ព្រំដែន។
ឯកឧត្តមអភិបាល បានបន្តថា ការបើកច្រកព្រំដែននេះទៀតសោត ក៏ដើម្បីទាក់ទាញអ្នកវិនិយោគក្នុង និងក្រៅតំបន់ ជាពិសេសប្រជាជននៃខេត្តជាប់ព្រំដែនទាំងពីរនេះ។
មិនត្រឹមតែប៉ុណ្ណោះ គេក៏សង្កេតឃើញថា ព្រំដែននេះ នឹងជួយជំរុញកិច្ចសហប្រតិបត្តិការលើការទប់ស្កាត់ ការរីករាលដាលជំងឺកូវី ដ -១៩ ឱ្យមានប្រសិទ្ធភាពផងដែរ។