ហ្គេម Minecraft ទាក់ទាញយុវជនក្លាយជាអ្នកគ្រប់គ្រងសំណង់
កំណែថ្មីមួយនៃហ្គេមកុំព្យូទ័រ ដែលមានឈ្មោះថា Minecraft ត្រូវបាន សម្ពោធដោយ CIOB ដើម្បីលើកទឹកចិត្តសិស្សក្មេងៗឲ្យក្លាយ ជាអ្នកអាជីព ក្នុងការសាងសង់ ជំនាន់ក្រោយ។
ហ្គេម ‘Craft your Future’ អនុញ្ញាតឲ្យក្មេង អាយុចាប់ពី ១២-១៤ ឆ្នាំ រុករកមធ្យោបាយ និងជំនាញ ដែលត្រូវការ ដើម្បីឲ្យក្លាយខ្លួន ជាអ្នកគ្រប់គ្រងសំណង់។ មេរៀនគ្របដណ្តប់តំបន់ ៤នៃសំណង់ ដូចជា ការទ្រទ្រង់ ការស្តារឡើងវិញ ការសាងសង់ថ្មី និងការជួសជុលកែលម្អ។
លោក Bridget Bartlett នាយក ប្រតិបត្តិរងនៃ CIOB បានប្រាប់ GCR ថា ការរួមបញ្ចូលគ្នានៃហ្គេម Minecraft និងកម្មវិធីសិក្សា ហ្មត់ចត់សម្រាប់គ្រូបង្រៀន ធ្វើឲ្យមានបទពិសោធន៍ ធំសម្បើមតែមួយគត់ ហើយនឹង ជួយបង្ហាញមួលហេតុអ្វីបានជា ឧស្សាហកម្ម គឺសំខាន់ និងមូលហេតុអ្វីបាន ជាការងារសាងសង់អាចទទួល បានរង្វាន់ដែរ។