រដ្ឋមន្ត្រីស្វែងមូលនិធិសម្រាប់ប្រព័ន្ធដឹកជញ្ជូនចេញចូលស្វ័យប្រវត្តិ (AGT) នៅក្នុងរា�
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូនរបស់ប្រទេសកម្ពុជា ឯកឧត្តម ស៊ុន ចាន់ថុល បានប្រកាសនៅក្នុងខែកញ្ញាថា លោកកំពុងស្វែងរកការគាំទ្រផ្នែកថវិកាក្នុងការកសាងប្រព័ន្ធដឹកជញ្ជូនចេញចូលស្វ័យប្រវត្តិ (AGT) នៅក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ។
ផែនការរបស់លោករដ្ឋមន្ត្រីដែលត្រូវបានគេស្គាល់ជាទូទៅថា “Sky Train” ធ្វើឡើងបន្ទាប់ពីការបញ្ចប់ការសិក្សារយៈពេលមួយឆ្នាំអំពីលទ្ធភាពសាងសង់ ដោយទីភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិជប៉ុន (JICA) ដែលសម្លឹងរកវិធីល្អបំផុតដើម្បីកាត់បន្ថយការកកស្ទះចរាចរណ៍ និងការធ្វើទំនើបកម្មហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធដឹកជញ្ជូនរបស់ទីក្រុងភ្នំពេញ។
ប្រព័ន្ធដឹកជញ្ជូនដំបូងនេះទំនងជាធ្វើការតភ្ជាប់អាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិភ្នំពេញទៅនឹងទីប្រជុំជននៃរាជធានី។
បើទោះបីជាមិនទាន់មានផែនការផ្តល់មូលនិធិច្បាស់លាស់ណាមួយត្រូវបានប្រកាសក៏ដោយ លោករដ្ឋមន្ត្រីបានថ្លែងថា លោកសង្ឃឹមថានឹងមានប្រព័ន្ធដឹកជញ្ជូននេះប្រើប្រាស់នៅក្នុងពេលវេលាដែលប្រទេសកម្ពុជាធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះក្នុងការប្រកួតកីឡាអាស៊ី (Asian Games) ឆ្នាំ ២០២៣ ។