ក្រសួងឧស្សាហកម្មសហការជាមួយវិស័យឯកជនចង់បង្កើតវិទ្យាស្ថាន​បណ្តុះបណ្តាល​បច្ចេកវិទ្យា​ទឹកស្អាត
ក្រសួងឧស្សាហកម្ម វិទ្យាសាស្ត្រ បច្ចេកវិទ្យា និងនវានុវត្តន៍ សហការជាមួយសភាពាណិជ្ជកម្មអន្តរជាតិនៃកម្ពុជា​ ជាមួយ​ Max Syndicate (តំណាងឲ្យEZE Asia)​ ចង់បង្កើតវិទ្យាស្ថានបណ្តុះបណ្តាលបច្ចេកវិទ្យាទឹកស្អាតនៅកម្ពុជា។
នេះបើតាម​ពិធី​ចុះហត្ថលេខា​លើ​អនុស្សរណៈ​យោគយល់​គ្នារវាងរវាងក្រសួង​ឧស្សាហកម្ម​ វិទ្យាសាស្ត្រ​ បច្ចេកវិទ្យា​ និងនវានុវត្តន៍​ (MISTI) ជាមួយ​សភាពាណិជ្ជកម្ម​អន្តរជាតិ​នៃកម្ពុជា​​ (IBC)​ កាលពីថ្ងៃទី០៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២។
តាមរយៈ​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការនេះ​ផងដែរ ភាគីទាំងពីរ​នឹងសហការលើវិស័យអាទិភាពមួយចំនួនទៀត​ដូចជា ការវិនិ​យោ​គ​​លើវិស័យទឹកស្អាត​ ការបង្កើត​សួន​បច្ចេកវិទ្យា​ វិទ្យាសាស្ត្រ​ និងការពង្រឹងមន្ទីរពិសោធន៍ឧស្សាកម្ម ជាដើម។
គួរបញ្ជាក់ថា កិច្ចសហការនេះ ធ្វើឡើង ក្រោមក្របខណ័ណ្ឌដៃគូរវាងរដ្ឋនិងឯកជន​(PPP) ដែលជាផ្នែកមួយដ៏សំខាន់សម្រាប់ជម្រុញវិស័យការវិនិយោគ​ ក៏ដូចជា​ពង្រឹងវិស័យឧស្សាហកម្ម​ និងពាណិជ្ជកម្មផងដែរ​ ។