ក្រសួងនឹងចេញ Appថ្មី គ្រប់គ្រង តាមដាន វាយតម្លៃគម្រោងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធក្នុងប្រព័ន្ធតែមួយ
ក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន កំពុងពន្លឿនការបង្កើតកម្មវិធី ឬ App ថ្មី ដែលមានឈ្មោះហៅថា PR Care ដើម្បីគ្រប់គ្រង តាមដាន និងវាយតម្លៃគុណភាពគម្រោងសាងសង់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធនានាទូទាំង ដោយប្រើប្រព័ន្ធអនឡាញតែមួយ បានដោយមានប្រសិទ្ធភាព។
ឯកឧត្តម ស៊ុន ចាន់ថុល រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បានដឹកនាំកិច្ចពិភាក្សាអំពីគម្រោងរៀបចំអភិវឌ្ឍកម្មវិធី (App) នេះ កាលពីថ្ងៃទី១២ ខែមករា កន្លងទៅ។
ពីមុន ទិន្នន័យគ្រប់យ៉ាងទាក់ទងនឹងគម្រោងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ ត្រូវគ្រប់ជាកញ្ចប់ផ្សេងៗគ្នា មានឯកសារច្រើន និងមានមន្រ្តីពាក់ព័ន្ធច្រើន ដែលធ្វើឱ្យក្រសួងពិបាកក្នុងការតាមដានវឌ្ឍនភាពការងារ និងគុណភាព។
ប៉ុន្តែ កម្មវិធីថ្មីនេះ នឹងបញ្ចូលគ្រប់គម្រោងទាំងអស់ មកក្នុងប្រព័ន្ធតែមួយ។ App នេះនឹងបង្ហាញទិន្នន័យទាំងអស់ទាក់ទិននឹងគម្រោង ដូចជា ប្រវិត្តិគម្រោង ម្ចាស់ជំនួយ វឌ្ឍនភាពការដ្ឋាន ព័ត៌មានក្រុមហ៊ុនធ្វើគម្រោង និងទិន្នន័យស្ដីពីសម្ភារៈសំណង់ និងធនធានមនុស្សដែលកំពុងអនុវត្តគម្រោងជាដើម។
ដូច្នេះ ដោយប្រើApp នេះ ក្រសួងនឹងអាចតាមដាន គ្រប់គ្រង និងវាយតម្លៃវឌ្ឍនភាពការងារប្រចាំខែ ប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព និងគ្រប់ជ្រុងជ្រោយ ចាប់តាំងពីការដំណើរការបើកការដ្ឋានរហូតដល់ការសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់។
ក្នុងកិច្ចប្រជុំ ឯកឧត្តម ក៏បានស្នើទៅក្រុមការងារបច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មាន ជួយពិនិត្យ កែសម្រួល និងសហការឱ្យបានជិតស្និទ្ធជាមួយភាគីពាក់ព័ន្ធ ដើម្បីឱ្យដំណើរការ App PR Care នេះ អាចសម្រេចបានតាមការគ្រោងទុក និងអាចដាក់ឱ្យដំណើរការឆាប់ៗខាងមុខនេះ។
គួររម្លឹកថា ក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បានចាប់ផ្តើមការងារត្រៀមបង្កើតកម្មវិធី គម្រោង PR Care កាលពីខែកក្កដា កន្លងទៅ។