ប្រទេសមីយ៉ាន់ម៉ាកំពុងផ្តោតលើលំនៅដ្ឋានតម្លៃសមរម្យ
អាជ្ញាធរនៅក្នុងប្រទេសមីយ៉ាន់ម៉ាបាននិងកំពុងផ្តោតលើការបង្កើនលទ្ធភាពនិងគុណភាពនៃលំនៅដ្ឋានដែលមានតំលៃសមរម្យ។
«បើទោះបីជាបទបញ្ជាត្រូវបានបង្កើតឡើងសម្រាប់លំនៅដ្ឋានប្រណីតក៏ដោយក៏ប៉ុន្តែមិនមានច្បាប់ណាមួយដែលគ្របដណ្តប់លើអាផាតមិនធម្មតាដែរនោះទេ។ រាជរដ្ឋាភិបាលកំពុងធ្វើសេចក្តីព្រាងច្បាប់ បទប្បញ្ញត្តិ ក្រោម«ច្បាប់អភិវឌ្ឍន៍លំនៅដ្ឋានជាតិ»។លោក Daw Mi Mi Tin អគ្គនាយរងផ្នែកគោលនយោបាយ និងគម្រោង នៃនាយកដ្ឋានលំនៅដ្ឋាន និងការអភិវឌ្ឍទីក្រុង (DUHD) បានប្រាប់កាសែតមីយ៉ាន់ម៉ាកាលពីខែធ្នូកន្លងទៅនេះយ៉ាងដូច្នេះ ។
«គុណភាពនៃការសាងសង់ផ្ទះដោយរដ្ឋាភិបាលនិងឯកជនក្នុងរយៈពេល២០ឆ្នាំចុងក្រោយនេះមានការធ្លាក់ចុះ។ រាជរាដ្ឋាភិបាលកំពុងផ្តោតទៅលើការគ្រប់គ្រង ថែទាំ និងសេចក្តីព្រាងច្បាប់ និងបទប្បញ្ញត្តិ ខណៈពេលដែលវិស័យឯកជនកំពុងផ្តល់យោបល់ដល់រាជរដ្ឋាភិបាល»លោកចង្អុលបន្ថែមយ៉ាងដូច្នេះ។