មជ្ឈមណ្ឌលពាណិជ្ជកម្មដារាសំណាង នៅខេត្តព្រះសីហនុ បើសម្ពោធជាផ្លូវការ
អភិបាលខេត្តព្រះសីហនុឯកឧត្ដម គួច ចំរើន កាលពីថ្ងៃទី ២៨ សីហានេះ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីសម្ពោធដាក់ឱ្យដំណើរការមជ្ឈមណ្ឌលពាណិជ្ជកម្ម ដារាសំណាង តម្លៃជាង ១ លានដុល្លារអាមេរិក។
លោក មុំ តារា តំណាងក្រុមហ៊ុន តារា ស៊ីណា ប្រូឃ័រ បានឱ្យដឹងថា មជ្ឈមណ្ឌលពាណិជ្ជកម្មនេះ ត្រូវបានសាងសង់លើផ្ទៃដី ១២.៨៨៦ ម៉ែត្រការ៉េ ដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅភូមិ៣ សង្កាត់លេខ១ ក្រុងព្រះសីហនុ ខេត្តព្រះសីហនុ។
លោកបានឱ្យដឹងទៀតថា ក្រុមហ៊ុនប្រើរយៈពេល ១២ខែ ក្នុងការសាងសង់គម្រោងនេះ ដោយចំណាយថវិកាសរុបប្រមាណ ១,៥ លាន ដុល្លារអាមេរិក។
មជ្ឍមណ្ឌលពាណិជ្ជកម្មនេះ រួមមាន តូបនិងស្តង់សរុបចំនួន ៤០៨ ចំណតរថយន្ត ចំនួន២កន្លែង អាចចតរថយន្តបាន៩០គ្រឿង ចំណតទោចក្រយានយន្ត បន្ទប់អនាម័យចំនួន ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធផ្សេងៗមួយចំនួនទៀត។