មន្ទីរពេទ្យថ្នាក់ជាតិព្យាបាលអ្នកជំងឺកូវីដថ្មីមួយ នឹងត្រូវសាងសង់លើដីជាង១០ ហិកតា នៅកោះកុង
មន្ទីរពេទ្យលំដាប់ថ្នាក់ជាតិសម្រាប់ទទួលព្យាបាលអ្នកជំងឺកូវីដ-១៩ ថ្មីស្រឡាងមួយកន្លែង នឹងលេចរូបរាងឡើងក្នុងពេលឆាប់ៗនៅខេត្តកោះកុង ខណៈការដ្ឋានបើកការសាងសង់គ្រោងនឹងធ្វើឡើងនៅខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ ខាងមុខនេះ។ នេះបើយោងតាមរដ្ឋបាលខេត្តកោះកុងកាលពីថ្ងៃទី២៥ ខែកញ្ញាកន្លងទៅ។
មន្ទីរពេទ្យនេះនឹងត្រូវសាងសង់ លើផ្ទៃដីសរុប ១០ហិកតា ហើយនឹងក្លាយជាសមិទ្ធិផលហេដ្ឋានរចនាសម្ព័ន្ធដ៏ធំមួយទៀត បម្រើដល់វិស័យសុខាភិបាល។
ប្រភពដដែល មិនទាន់បញ្ជាក់ពីព័ត៌មានលម្អិតនៃគម្រោងនៅឡើយទេ ប៉ុន្តែបញ្ជាក់ថាវានឹងក្លាយជាមន្ទីរពេទ្យថ្នាក់ជាតិមិនធ្លាប់មានពីមុនមកនៅកោះកុង។
ស្រដៀងគ្នានេះដែរ មន្ទីរពេទ្យសម្រាប់ព្យាបាលអ្នកជំងឺកូវីដ១៩ ថ្មីមួយកន្លែងទៀត ក៏ កំពុងស្ថិតក្នុងការសាងសង់នៅខេត្តព្រះសីហនុផងដែរ។ (អានបន្ថែម)