បុត្រសម្ព័ន្ធដ៏ធំរបស់ក្រុមហ៊ុនម៉ាឡេស៊ី ប្រកាសលក់គម្រោងតម្លៃ ១១៨លានដុល្លារ​នៅ​កម្ពុ​ជា
ក្រុមហ៊ុន Diamond Power Ltd (DPL) ជាបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ក្រុមហ៊ុន Pestech International Bhd នៃ​ប្រទេស​ម៉ា​ឡេ​ស៊ី បានប្រកាសដាក់លក់​គម្រោ​ង​ប្រព័ន្ធខ្សែបញ្ជូនអគ្គិសនីក្នុងតម្លៃប្រមាណ ១១៨ដុល្លារអាមេរិក។ នេះបើតាម​ការ​ចេញ​ផ្សាយរ​បស់គេហ​ទំព័រ​  The Edge Markets កាលពីថ្ងៃទី២០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២២។
Pestech បានឱ្យដឹងថា ក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ខ្លួន ដែលមានហ៊ុនចំនួន ៦០% បានចុះ​កិច្ច​ព្រម​ព្រៀង ដើម្បីលក់ប្រព័ន្ធខ្សែបញ្ជូនអគ្គិសនីកំពង់ចាម-ក្រចេះមានទំហំ ២៣០KV ​ជាមួយនឹង Cambodian Transmission​ II Co Ltd (CTL II) ដែលជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធ និង​កាន់​កាប់​ហ៊ុន​ទាំង​ស្រុងដោយក្រុមហ៊ុន Leader Transmission Ltd។
នៅក្នុងលិខិតផ្ញើទៅកាន់ Bursa Malaysia (ទីផ្សារមូលបត្រម៉ាឡេស៊ី) Pestech បានឱ្យដឹងបន្ថែមថា Diamond Power Ltd (DPL) ជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធ ដែលជាអ្នកកាន់កាប់ និង​ប្រតិបត្តិ​​គម្រោង។
បន្ថែមពីនេះ DPL មានបំណងចង់ឱ្យមានកិច្ចសន្យាថ្មីមកជំនួស និងដកខ្លួនចេញពីសកម្មភាពអាជីវកម្ម​ពាក់ព័ន្ធនឹ​ង​គម្រោង​​ខាង​លើ ហើយ​ក្រុមហ៊ុន CTL II ចង់បន្តសកម្មភាពអាជីវកម្មនៃគម្រោងនេះ។