ចិញ្ចើមមហាវិថីព្រះនរោត្តមនឹងប្រែមុខមាត់ថ្មីក្នុងពេលឆាប់ៗនេះ
កាលពីពេលថ្មីៗនេះរដ្ឋាបាលរាជធានីភ្នំពេញបានប្រកាសពីគម្រោងរៀបចំផ្លូវសម្រាប់អ្នកថ្មើរជើងតាមបណ្ដោយចិញ្ចើមមហាវិថីព្រះនរោត្តមឡើងវិញចាប់ពីរមណីយដ្ឋានវត្តភ្នំ ដល់វិមានឯករាជ្យ ដើម្បីលើកកម្ពស់សោភ័ណភាពទីក្រុងភ្នំពេញ។
បើយោងតាមការប្រកាសក្នុងទំព័រ Facebook របស់រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញការលើកកម្ពស់នេះគឺដើម្បីរៀបចំសណ្តាប់ធ្នាប់សម្រាប់អ្នកថ្មើរជើងឱ្យបានល្អប្រសើរជាងមុន ដោយផ្លូវថ្មើរជើងថ្មីនេះក្រាលការ៉ូការឺឡា។ លើសពីនេះ ផ្លូវថ្មើរជើងថ្មីនេះនឹងមានជាផ្លូវសម្រាប់ជនពិការផងដែរ។
ទោះជាយ៉ាងណាក្ដី ប្រភពដដែលនេះពុំទាន់បានបញ្ជាក់ពីព័ត៌មានលំអិតទាក់ទងនិងគម្រោងនេះទេថានឹងចាប់ផ្ដើមសាងសង់ ឬ បញ្ចប់នៅពេលណា ហើយប្រើប្រាស់ថវិការប៉ុន្មាន។