មជ្ឈមណ្ឌលបច្ចេកវិទ្យាស្តង់ដារអន្តរជាតិថ្មីមួយ បើកដំណើរការជាផ្លូវការ
មជ្ឈមណ្ឌលបច្ចេកវិទ្យាស្ដង់ដាអន្តរជាតិ នៃសាកលវិទ្យាល័យអាមេរិកាំងភ្នំពេញ (ATC) ត្រូវបានសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការហើយ ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម ជា វ៉ាន់ដេត រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងប្រៃសណីយ៍និងទូរគមនាគមន៍ កាលពីថ្ងៃទី ១៧ ខែមករា កន្លងទៅនេះ។
មជ្ឈមណ្ឌលថ្មីនេះ នឹងក្លាយជាមជ្ឈមណ្ឌលស្រាវជ្រាវផ្នែកបច្ចេកវិទ្យាក៏ធំមួយ បន្ទាប់ពីមជ្ឈមណ្ឌលនវានុវត្តន៍នៃបណ្ឌិត្យសភាបច្ចេកវិទ្យាឌីជីថលកម្ពុជា ដែលទើបតែបើកសម្ពោធថ្មីៗនេះដែរ។
មជ្ឈមណ្ឌលនេះ នឹងចូលរួមចំណែកអភិវឌ្ឍវិស័យឌីជីថលនៅកម្ពុជា តាមរយៈការស្រាវជ្រាវនានា។ ក្រៅពីនេះ មជ្ឈមណ្ឌលនេះក៏នឹងជួយពង្រីកអាជីវកម្មតាមរយៈការប្រឹក្សាយោបល់ពីអ្នកជំនាញ ការធ្វើទីផ្សារ ការលក់ផលិតផល និងការស្វែងរកប្រភពហិរញ្ញប្បទាន ផងដែរ។