អភិបាលរាជធានីភ្នំពេញបានបើកកិច្ចប្រជុំមួយស្តីអំពី៖ ប្រទានកម្មដីធ្លី
រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ នៅថ្ងៃទី២០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០១៨ បានបើកកិច្ចប្រជុំស្ដីពីការធ្វើប្រទានកម្ម និងផ្តល់ប័ណ្ណកម្មសិទ្ធិដី និងបំបែកក្បាលដីក្នុងបុរី សំរាប់ប្រជាពលរដ្ឋ ក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ។
ក្រោមការចូលរួមរបស់ឯកឧត្តម ឃួងស្រេងអភិបាលនៃគណៈអភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ កិច្ចប្រជុំខាងលើបានត្រួតពិនិត្យពីសំណើរសុំការអនុញ្ញាតធ្វើប្រទានកម្មនិងផ្តល់បណ្ណ័កម្មសិទ្ធិជូនប្រជាពលរដ្ឋដែលរស់នៅមិនរៀបរយនៅតាមតំបន់ផ្លូវរថភ្លើងក៍ដូចជាលើដីអាងស្តុកទឹកទួលគោកទី១និងទី២ ក្នុងសង្កាត់បឹងកក់ ខណ្ឌទួលគោក។
អង្គប្រជុំបានសម្រេចកំណត់គំលាតពីអក្ស័ខាងត្បូងផ្លូវ១១ម៉ែត្រ និង ខាងជើងផ្លូវ១៥ម៉ែត្រពីផ្លូវរថភ្លើងដោយគិតចាប់ពីត្រឡោកបែកដល់វិថីគីមអ៊ីលស៊ុង។ ដោយឡែកចំពោះអាងស្ដុកទឹកទុកទំហំទទឹងប្រឡាយ២៤ម៉ែត្រ និងទុកដីចំណីប្រឡាយសំរាប់ធ្វើផ្លូវក៏ដូចជាបុកស៊ីផាយដើម្បីបញ្ជៀសការរំលោភប្រឡាយតទៅទៀត។
ទាក់ទងទៅនឹងកំណាត់ផ្លូវអមផ្លូវរថភ្លើងចាប់ពីផ្លូវគីមអ៊ីលស៊ុងដល់រាជាយស្ម័យយានកម្ពុជាត្រូវថយ១២ម៉ែត្រពីអក្ស័ផ្លូវរថភ្លើង។នៅមានទីតាំងមួយចំនួនដែលត្រូវដោះស្រាយតាមនិតិវិធីសុរិយោដីនិងការផ្តល់ប្រទានកម្មដីជូនបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋដែលរស់នៅតំបន់នោះផងដែរ។