គម្រោងពង្រីកផ្លូវចោមចៅ-បែកគូសជា ៤ គន្លងចាប់ផ្ដើមការដ្ឋានសាងសង់ហើយ
កាលពីថ្ងៃទី ទី៣០ ខែកក្កដា ក្នុងដំណើរចុះពិនិត្យមើលការដ្ឋានជួសជុលនៅកំណាត់ផ្លូវជាតិលេខ៤១ លេខ០៣ និងលេខ៣៣ ឯកឧត្តមស៊ុន ចាន់ថុលបានប្រាប់អ្នកសារព័ត៌មានថាកំណាត់ផ្លូវជាតិលេខ០៣ពីភ្នំពេញទៅដល់ចំណុចបែកគូសត្រូវបានបើកការដ្ឋានសាងសង់ហើយ។
ការកែលម្អរនិងលើកកម្ពស់គុណភាពកំណាត់ផ្លូវជាតិលេខ០៣ត្រូវបានបែងចែកជា ២ កំណាត់គឺកំណាត់ផ្លូវចោមចៅ-បែកគូស និង កំណាត់ផ្លូវបែកគូស-កំពត។ចំពោះ កំណាត់ផ្លូវចោមចៅ-បែកគូសនឹងត្រូវធ្វើការពង្រីកអោយទៅជាផ្លូវ ៤ គន្លង ដោយមានទទឹងសរុប ២៤,៥ ម៉ែត្រ ចំណែកកំណាត់ផ្លូវបែកគូស-កំពតហើយបន្តទៅដល់វាលរិញ នឹងត្រូវលើកកម្ពស់គុណភាពផ្លូវពីDBSTទៅជាងផ្លូវបេតុងកៅស៊ូACដែលនឹងមានទទឹង ១២ ម៉ែត្រដែលសាងសង់ដោយក្រុមហ៊ុនចិន Sichuan Road and Bridge (Group) Corporation Ltd។
សូមបញ្ជាក់ផងថា ការកែលម្អរកំណាត់ផ្លូវជាតិលេខ០៣ នេះគឺធ្វើឡើងស្ថិតក្រោមប្រាក់កម្ចីសម្បទាន ២១៥ លានដុល្លារពីប្រទេសចិន។ ជាមួយគ្នានេះដែរ គម្រោងនេះក៏ជាផ្នែកមួយនៃគម្រោងគ្រប់គ្រងសម្បត្តិផ្លូវថ្នល់២ របស់រាជរដ្ឋាភិបាល។(អានបន្ថែម)
ជាការពិតណាស់ ផ្លូវជាតិលេខ០៣គឺមានសារៈសំខាន់ណាស់សំរាប់តភ្ជាប់រាជធានីភ្នំពេញទៅកាន់ខេត្តកំពតដែលជាខេត្តសំខាន់ក្នុងការផ្គត់ផ្គង់អំបិល សម្រាប់ប្រទេសកម្ពុជាក៏ដូចជាថ្មសម្រាប់ធ្វើជាស៊ីម៉ង់ត៍ផងដែរ។