សាស្ត្រាចារ្យ ចាន់ សារិន្ទ បង្ហាញរបកគំហើញថ្មីប្រៀបធៀបសមត្ថភាពទប់កំដៅរបស់ក្បឿង ៤ ប្រភេទ
សាស្ត្រាចារ្យនៃវិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាកម្ពុជា (តិចណូ) និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាស្រាវជ្រាវផ្នែកបច្ចេកវិទ្យា និងថាមពល លោក ចាន់ សារិន្ទ កាលពីថ្មីៗនេះ បានបង្ហាញការសិក្សាស្រាវជ្រាវថ្មីមួយ ដែលមានសមត្ថភាពក្នុងការទប់កម្តៅរបស់ផលិតផលដំបូលចំនួន ៤ ប្រភេទ។
ផលិតផលដំបូលទាំង ៤ ប្រភេទ ដែលលោកសាស្ត្រាចារ្យបានធ្វើតេស្តពិសោធន៍ រួមមាន ក្បឿងស៊ីម៉ងត៍ ក្បឿងសេរ៉ាមិច ស័ង្កសីបិទស្នោ PU និងស័ង្កសីធម្មតា។
របកគំហើញនេះគឺពិតជាមានសារៈសំខាន់ខ្លាំងណាស់ ជាពិសេសសម្រាប់ម្ចាស់ផ្ទះ និងម្ចាស់គម្រោងដែលត្រូវការជ្រើសរើសផលិតផលដំបូល ឱ្យបានត្រឹមត្រូវសម្រាប់ គេហដ្ឋាន និងគម្រោងនានា។
ចង់ដឹងថាតើផលិតផលទាំង ៤ ទប់កម្តៅបានបែបណា? ហើយគួរជ្រើសរើសមួយណា? សូមរង់ចាំតាមដានការបកស្រាយរបស់លោកសាស្ត្រាចារ្យ ដែលនឹងផ្សាយផ្ទាល់នៅលើទំព័រហ្វេសប៊ុករបស់ក្រុមហ៊ុន ISI STEEL និងដៃគូសារព័ត៌មាន Construction & Property Magazine ក្នុងកម្មវិធី «សំណង់កម្ពុជាថ្ងៃនេះ« នៅថ្ងៃអាទិត្យ ១៥ សីហា វេលាម៉ោង ៨ យប់តទៅ។