សិង្ហបុរីផលិតបេតុងដែលអាចពត់បាន
អ្នកវិទ្យាសាស្ត្រនៅសាកលវិទ្យាល័យបច្ចេកទេស Nanyang (NTU) បានបង្កើតប្រភេទបេតុងថ្មីដែលមានតែមួយគត់ ដែលរឹងមាំបានយូរជាងមុន និងអាចពត់បាន ។
បេតុងជាធម្មតាធ្វើឡើងពីស៊ីម៉ងត៍ ទឹក គ្រួស និងខ្សាច់ ដែលនេះធ្វើឱ្យបេតុងរឹង និងមាំ ប៉ុន្ដែផុយ ។ “ConFlexPave” អាចផ្លាស់ប្តូរការសាងសង់ និងថែទាំផ្លូវថ្នល់ ។
សាស្រ្តាចារ្យ Chu Jian នៅសាកលវិទ្យាល័យ NTU បានឲ្យដឹងថា: យើងបានបង្កើតប្រភេទថ្មីនៃបេតុងដែលអាចកាត់បន្ថយភាពក្រាស់ និងទម្ងន់នៃបេតុង ដែលនឹងបង្កើនល្បឿនដំឡើងឧបករណ៍ដែលភ្ជាប់គ្នា ដែលបេតុងប្រភេទថ្មី អាចរៀបចំនៅការដ្ឋាន និងជំនួសបេតុងប្រភេទចាស់។
ការធ្វើតេស្តដែលធំជាងមុននៅលើផ្លូវ នឹងកើតឡើងរយៈពេលបីឆ្នាំខាងមុខទៀត ក្នុងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការជាមួយ JTC Corporation ដែលជាក្រុមហ៊ុនអភិវឌ្ឍបច្ចេកវិទ្យាហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរបស់សិង្ហបុរី។