តម្លៃលក់លំនៅដ្ឋាននៅសឹង្ហបុរីធ្លាក់ចុះ ១៤% ដោយសារកូវីដ ១៩
ក្រុមហ៊ុនប្រឹក្សាអចលនទ្រព្យសិង្ហបុរី EDMUND TIE & Company បានឱ្យដឹងថាតម្លៃលំនៅដ្ឋានឯកជននៅសិង្ហបុរីធ្លាក់ចុះប្រមាណ ១% ក្នុងត្រីមាស១ ឆ្នាំ២០២០ បើធៀបនឹងត្រីមាសដដែលនៃឆ្នាំមុន។ នេះបើយោងតាមសន្ទស្សន៍តម្លៃអចលនទ្រព្យនៃលំនៅដ្ឋាន (URA All Residential Property Price Index)។
សន្ទស្សន៍តម្លៃអចលនទ្រព្យមិនមែនដីធ្លី (PPI) ធ្លាក់ចុះប្រមាណ ១% បើធៀបនឹងត្រីមាសដូចគ្នាក្នុងឆ្នាំ ២០១៩ ហើយសន្ទស្សន៍ថ្លៃអចលនទ្រព្យបានចុះបញ្ជីក៏ធ្លាក់ចុះប្រមាណ ០,៩% ផងដែរ។
ការធ្លាក់ចុះតម្លៃនេះគឺបណ្ដាលមកពី ការរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ ១៩ ដែលធ្វើឱ្យសេដ្ឋកិច្ចធ្លាក់ចុះ និងកាត់បន្ថយតម្រូវការអ្នកទិញ។
វីរ៉ុសកូវីដ ១៩ បណ្ដាលឱ្យប្រទេសមួយចំនួនត្រូវបានអនុវត្តប្រធានការបិទប្រទេស និងមានការរឹតត្បិតការហោះហើរចេញចូល។ កត្តាទាំងនេះ កាត់បន្ថយចំនួនអ្នកមកទស្សនាផ្ទះល្វែង កាត់បន្ថយសកម្មភាពទិញ និងជួល ដែលជះឥទ្ធិពលដល់ការទិញលក់ និងតម្លៃផ្ទះឯកជនផងដែរ។  (អានបន្ថែម)