ទីផ្សារ​អចលនទ្រព្យ​របស់​សិង្ហបុរី​មានសន្ទុះ ​ខណៈទីផ្សារប្រទេសផ្សេងជាប់គាំង។ ហេតុអ្វី?
ទីផ្សារអចលនទ្រព្យរបស់ប្រទេសសិង្ហបុរីនាពេលថ្មីៗនេះ កំពុងតែមានសន្ទុះ បើប្រៀបធៀបទៅនឹងទីផ្សារប្រទេសដទៃដែលកំពុងជាប់គាំង។
យោងតាម Worldakkam មូលហេតុនៃកំណើននេះ គឺដោយសារថាមានអ្នកទិញជនជាតិចិនជាច្រើនបានសម្រុកមកទិញអចលនទ្រព្យនៅសិង្ហបុរី ដោយភាគច្រើនផ្តោតលើអចលនទ្រព្យប្រណីត ដូចជាសណ្ឋាគារ និងអចលនទ្រព្យនៅមាត់សមុទ្រ ជាដើម។
ប្រភពដដែលបានឱ្យដឹង ហេតុផលដែលបង្កើនទំនុកចិត្តដល់អ្នកវិនិយោគចិនគឺស្ថិរភាពនយោបាយរបស់ប្រទេសសិង្ហបូរី អត្រាពន្ធទាប និងសំខាន់បំផុតនោះគឺថាសិង្ហបុរីជាប្រទេសដែលគ្មានគ្រោះមហន្តរាយធម្មជាតិ។
ជាងនេះទៅទៀត សិង្ហបូរីគឺជាគោលដៅដ៏ល្អសម្រាប់ការបង្កើតទីស្នាក់ការកណ្តាលនៃអាជីវកម្មធំៗនានាក្នុងតំបន់ទូទាំងអាស៊ាន និងអាស៊ី។
បើតាមការព្យាករណ៍ សិង្ហបូរីនឹងក្លាយជាជាមជ្ឈមណ្ឌលហិរញ្ញវត្ថុពិភពលោកដ៏លេចធ្លោ ដោយទាក់ទាញក្រុមហ៊ុនអន្តរជាតិជាង ៣៧០០០ ក្រុមហ៊ុន  និងក្រុមហ៊ុនចម្រុះជាតិសាសន៍ជាង ៧០០០ ក្រុមហ៊ុន ។