អគារពាណិជ្ជកម្ម ថៃ ប៊ុនរ៉ុង ប្រកាសការសាងសង់
គម្រោងសាងសង់អាគារពាណិជ្ជកម្ម ថៃប៊ុនរ៉ុង ដែលជាអគារពាណិជ្ជកម្មខ្ពស់ជាងគេនៅក្នុងប្រទេសអាស៊ាននឹងចាប់ផ្តើមសាងសង់នៅថ្ងៃទី១ ខែសីហាខាងមុខនេះហើយ នេះបើយោងរបាយការណ៍របស់អ្នកអភិវឌ្ឍន៍នៃគម្រោងអគារនេះ។
យោងតាមសេចក្តីរាយការណ៍របស់កាសែត ភ្នំពេញប៉ុស្តិ៍ ប្រូភឺធី លោក ទូស សាភឿន អគ្គលេខាធិការរងគណៈស្ថបត្យកម្មកម្ពុជា និងជាស្ថាបត្យករម្នាក់ដែលចូលរួមគូសប្លង់គម្រោងនេះបានឲ្យដឹងថា ការងារសាងសង់នៃគម្រោងនេះនឹងចាប់ផ្តើមនៅដើមខែសីហានេះហើយ ខណៈដែលការងារ រចនាប្លង់ត្រូវបានបញ្ចប់កាលពីចុងខែមិថុនា កន្លងមកនេះ។
គម្រោងសាងសង់អគារដ៏ធំមហិមាមួយនេះ មានតម្លៃប្រមាណ ៥ ពាន់លានដុល្លារអាមេរិក កម្ពស់ ៥០០ ម៉ែត្រ ដោយមាន ១៣៣ជាន់ គ្រប់ដណ្តប់លើផ្ទៃដី ៤.៩៧ ហិកតា ទល់មុខនឹងអគារ NagaWorld។ ក្រុមហ៊ុន Sino Great Wall International Engineering Co. Ltd. ដែលជាក្រុមហ៊ុនរបស់ចិន ជាអ្នកទទួលការងារសាងសង់អគារ ១៣៣ ជាន់នេះ៕