គម្រោងវីឡាជាប់មាត់ទឹកដ៏ប្រណីតមួយទៀតនឹងផុសឡើងក្នុងតំបន់ច្បារអំពៅ
ខណ្ឌច្បារអំពៅគ្រោងនឹងស្វាគមន៍គម្រោងវីឡាជាប់មាត់ទឹកដ៏ប្រណីតមួយទៀតឈ្មោះថា The Mekong Harmony ដែលទីតាំងស្ថិតនៅតាមបណ្តោយផ្លូវជាតិលេខ ១ ក្បែរនឹងបុរីប៉េងហួតនិងគម្រោង The Palm នេះបើយោងតាមសេចក្តីប្រកាសរបស់ក្រុមហ៊ុន The Century 21 ដែលជាភ្នាក់ងារលក់ផ្ដាច់មុខរបស់គម្រោងនេះ។
គម្រោងនេះនឹងសាងសង់លើផ្ទៃដី ៧០០០ ម៉ែត្រការ៉េ នៅតាមបណ្តោយទន្លេមេគង្គ ដែលនឹងមានវីឡាសរុបចំនួន ១៧ ខ្នង ដោយវីឡានីមួយៗនឹងមានអាងហែលទឹកផ្ទាល់ខ្លួន។ វីឡានីមួយៗនឹងរចនាជាស្ថាបត្យកម្មបែបអឺរ៉ុប ព្រមទាំងបំពាក់ដោយប្រព័ន្ធសូឡាដើម្បីជួយកាត់បន្ថយការប្រើប្រាស់ថាមពលអគ្គិសនី។
បច្ចុប្បន្នគម្រោងនេះស្ថិតក្រោមការសាងសង់ច្រាំងទប់ទឹក និងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធដូចជាផ្លូវថ្នល់ជាដើម។ ចំពោះ វីឡានឹងចាប់ផ្តើមសាងសង់ក្រោមកម្មវិធីបើកលក់ជាផ្លូវការរបស់គម្រោងនៅថ្ងៃទី ២៦ ខែឧសភាខាងមុខនេះ ដោយវីឡានីមួយៗនឹងប្រើរយៈពេលសាងសង់ត្រឹមតែ ១ឆ្នាំតែប៉ុណ្ណោះ។
នេះសបញ្ចាក់ឲ្យឃើញថា ខណ្ឌច្បារអំពៅកំពុងតែមានសក្ដានុពលទាក់ទាញអ្នកវិនិយោគលើគម្រោងធំៗជាច្រើនដូចជា បុរីប៉េងហួត គម្រោង The Palm ដែលទើបនឹងបើកការដ្ឋានសាងសង់កាលពីថ្មីនេះ និងគម្រោងដ៏ទៀតជាច្រើនទៀត។