ថ្ងៃទី ១៨ ខែសីហា ឆ្នាំ ២០២៣ – ពិធីប្រគល់រង្វាន់ និងពិធីជប់លៀង Gala Dinner នៅរាជធានីភ្នំពេញ ប្រទេសកម្ពុជា
ថ្ងៃទី ៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ ២០២៣ – ការតាំងបង្ហាញ Gala វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រក្នុងតំបន់នៅទីក្រុងបាងកក ប្រទេសថៃ
ការតែងតាំង និងការចុះឈ្មោះអាចចូលទៅ ៖ asiapropertyawards.com/nominations
ក្រុមហ៊ុនចូលរួមប្រកួតត្រូវបានជ្រើសរើសយ៉ាងម៉ត់ចត់ដោយក្រុមអ្នកវាយតម្លៃឯករាជ្យ ដែលរួមមានអ្នកជំនាញក្នុងវិស័យចម្រុះដូចជា ការប្រឹក្សាអចលនទ្រព្យ ស្ថាបត្យកម្ម ការរចនា និងការអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយចីរភាព។
គ្រប់គ្រងដោយ HLB ដែលជាបណ្តាញសកលនៃក្រុមហ៊ុនផ្តល់ប្រឹក្សា និងគណនេយ្យឯករាជ្យ កម្មវិធីផ្តល់រង្វាន់នេះធ្វើឱ្យការប្រើប្រាស់ពេញលេញនៃប្រព័ន្ធវិនិច្ឆ័យប្រកបដោយវិជ្ជាជីវៈ ជាមួយនឹងកេរ្តិ៍ឈ្មោះដែលបានបង្កើតឡើងសម្រាប់ភាពត្រឹមត្រូវ និងតម្លាភាព។
ក្រុមហ៊ុនល្បីៗនៅកម្ពុជា
ព្រីនស៍ រៀល អ៊ីស្ទេត គ្រុប បានឈ្នះពានរង្វាន់អ្នកអភិវឌ្ឍន៍ល្អបំផុត ក៏ដូចជាពានរង្វាន់អ្នកអភិវឌ្ឍន៍ការប្រើប្រាស់ចម្រុះល្អបំផុតនៅកម្មវិធី PropertyGuru Cambodia Property Awards លើកទី ៧ ២០២២ ។ អ្នកអភិវឌ្ឍន៍ក៏បានលើកសរសើរពី Best Mixed Use Development  សម្រាប់ព្រីនស៍ ផ្លាហ្សា និង Best Housing Masterplan Design សម្រាប់ One Tropica ។
ប្រទេសកម្ពុជាមានការតំណាងយ៉ាងល្អកាលពីឆ្នាំមុន ដោយទទួលបានពានរង្វាន់ក្នុងតំបន់នៅក្នុងកម្មវិធី PropertyGuru Asia Property Awards Grand Final លើកទី ១៧ ជាមួយនឹងជ័យលាភីក្រុមហ៊ុន Kambujaya Development Co., Ltd ដែលបានទទួលពានរង្វាន់ Best Breakthrough Developer (Asia) និង Vue Aston ដោយ The Peninsula Capital Co. , Ltd., ទទួលពានរង្វាន់ Best Waterfront Condo Development (Asia)។
ជាផ្នែកមួយនៃកម្មវិធី PropertyGuru Asia Property Awards អ្នកឈ្នះនៅប្រទេសសំខាន់ៗនៃកម្មវិធី PropertyGuru Cambodia Property Awards ឆ្នាំនេះ មានលក្ខណៈសម្បត្តិគ្រប់គ្រាន់ដើម្បីប្រកួតប្រជែងដណ្តើមពានរង្វាន់ថ្នាក់តំបន់ក្នុងកម្មវិធី PropertyGuru Asia Property Awards Grand Final លើកទី ១៨  នៅថ្ងៃទី ៨ ខែធ្នូ ២០២៣ នៅទីក្រុងបាងកក ប្រទេសថៃ។
លោក សន សៀប បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “ពានរង្វាន់ PropertyGuru Cambodia Property Awards បានរួមចំណែកយ៉ាងសំខាន់ក្នុងវិស័យអចលនទ្រព្យរបស់ប្រទេស។ តាមរយៈវេទិកាអន្តរជាតិនេះ គម្រោងកាន់តែច្រើនឡើងកំពុងក្លាយជាការប្រកួតប្រជែងទាក់ទងនឹងការរចនាស្ថាបត្យកម្ម គុណភាពសំណង់ និងបច្ចេកវិទ្យា។ ការឈ្នះពានរង្វាន់ពី PropertyGuru Cambodia Property Awards នឹងបង្កើនកេរ្តិ៍ឈ្មោះរបស់អ្នកអភិវឌ្ឍន៍ និងភាពជឿជាក់របស់អ្នកទិញ ផ្តល់ឱ្យពួកគេនូវភាពជឿជាក់កាន់តែច្រើន និងផ្តល់ឱ្យពួកគេនូវឱកាសដើម្បីបង្ហាញពីសមិទ្ធិផល និងការច្នៃប្រឌិតរបស់ពួកគេមិនត្រឹមតែនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាប៉ុណ្ណោះទេ ថែមទាំងនៅក្នុងតំបន់អាស៊ីអាគ្នេយ៍ផងដែរ។”
ត្រូវបានបង្កើតឡើងក្នុងឆ្នាំ ២០០៥ ពានរង្វាន់ PropertyGuru Asia Property Awards បន្តផ្តល់រង្វាន់ដល់ការងារដែលមានសមត្ថភាពខ្ពស់នៅក្នុងឧស្សាហកម្មនេះ ដោយរួមបញ្ចូលទាំងការអភិវឌ្ឍន៍អចលនទ្រព្យ សំណង់ ស្ថាបត្យកម្ម ការរចនា និងការអនុវត្តអគារប្រកបដោយនិរន្តរភាព។ ពានរង្វាន់នេះបានពង្រីកក្នុងរយៈពេលជាច្រើនឆ្នាំដើម្បីគ្របដណ្តប់ទីផ្សារអចលនទ្រព្យថាមវន្តក្នុងតំបន់ រួមមានប្រទេសអូស្ត្រាលី ទីផ្សារចិន Greater Niseko នៅក្នុងប្រទេសជប៉ុន និងប្រទេសឥណ្ឌា។
ពានរង្វាន់ PropertyGuru Cambodia Property Awards លើកទី៨ គាំទ្រដោយម្ចាស់ឧបត្ថម្ភមាស CBRE Cambodia; ទស្សនាវដ្តីផ្លូវការ Property Report ដោយ PropertyGuru; ដៃគូផ្សព្វផ្សាយផ្លូវការ Two Way PR; និងអ្នកគ្រប់គ្រងផ្លូវការ HLB ។
សម្រាប់ព័ត៌មសនបន្ថែម សូមទំនាក់ទំនងមក ឫ awards@propertyguru.com ចូលទៅកាន់វេបសាយ AsiaPropertyAwards.com.