The Bay នឹងសាងសង់នៅក្នុងខែឧសភា
គម្រោង The Bay Project បានប្រកាសថា នឹងចាប់ផ្តើមការសាងសង់ជាផ្លូវការនៅខែ ឧសភាឆ្នាំ 2016 ហើយនឹងចាប់ផ្តើមបង្កើតសាខាទិញសិទ្ធិ ដើម្បីធានាការលក់ឲ្យមានសុវត្ថិភាព។
បើកដំណើរការនៅខែ កុម្ភៈ ឆ្នាំ ២០១៥ សំណង់នៃគម្រោងដ៏គួរឲ្យស្ញប់ស្ញែងនេះ ត្រូវបានអភិវឌ្ឍន៍ដោយ TEHO អន្តរជាតិ ដែលមានមូលដ្ឋាននៅសិង្ហបុរី បានពន្យារពេលជិត ៦ខែហើយ។ នេះក៏ព្រោះតែមួយផ្នែកបណ្តាលមកពីការចូលរួមជាមួយអតីតប្រធាន CVEA លោក សុខ ប៊ុន ប៉ុន្តែមួយផ្នែកធំមកពីការកើនឡើងនៃការអភិវឌ្ឍន៍ខុនដូ ដែលជាការដាក់សម្ពាធលើចំណុចតម្លៃឯកតា។
គម្រោងដ៏ធំ ដែលនឹងត្រូវលាតសន្ធឹងកាត់អគារទាំង ៧ នៅជ្រោយចង្វារ គ្រោងនឹងបញ្ចប់ក្នុងឆ្នាំ ២០២០ ជាមួយ The Bay Sky Villa និងសណ្ឋាគារ Okura ដែលត្រូវរួចរាល់មុន។ តម្លៃខុនដូនៅក្នុងជួរអគារ The Bay Sky Villa គឺចាប់ពី ១៥ម៉ឺនដុល្លារ រហូតដល់ទៅជាង ១ លានដុល្លារ។