កម្មវិធីកិច្ចប្រជុំកំពូលអចលនទ្រព្យអាស៊ី ANCHORS PROPERTYGURU WEEK ២០២៤ រួមបញ្ចូលនូវការប្រកាសពានរង្វាន់មជ្ឈិម​បូព៌ា​ និងព្រឹត្តិការណ៍សំខាន់ៗផ្សេងទៀត
ទីក្រុងបាងកក ប្រទេសថៃ — កិច្ចប្រជុំកំពូលអចលនទ្រព្យអាស៊ី (ARES) លើកទី១០ ដែលជាវេទិកាភាពជាអ្នកដឹកនាំរបស់ PropertyGuru​ Group បានប្រមូលផ្តុំអ្នកជំនាញ និងអ្នកដឹកនាំទស្សនៈដើម្បីពិភាក្សាអំពីបញ្ហាប្រសព្វគ្នាដែលផ្លាស់ប្តូរ និងអង្រួនឧស្សាហកម្មអចលនទ្រព្យ រួមទាំងបច្ចេកវិទ្យា ការរចនា ការអភិវឌ្ឍន៍អាជីវកម្ម សេដ្ឋកិច្ច និងច្រើនទៀត។
ក្រោមប្រធានបទ “បង្កើតមហិច្ឆតានៃទីក្រុងនាពេលអនាគត” ARES ២០២៤ បានទាក់ទាញគណៈប្រតិភូជាង៣០០ នាក់ទៅកាន់សណ្ឋាគារ The Athenee ដែលជាសណ្ឋាគារប្រណិតនាទីក្រុងបាងកក កាលពីថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ សម្រាប់កិច្ចពិភាក្សាប្រកបដោយការយល់ដឹងជាបន្តបន្ទាប់ ដោយមានវាគ្មិនប្រហែល ៣០នាក់ មកពីជុំវិញពិភពលោកចូលរួមនៅក្នុងកិច្ចពិភាក្សា សុន្ទរកថាគន្លឹះ និងកិច្ចពិភាក្សាជាក្រុម។ កិច្ចប្រជុំកំពូលឆ្នាំ២០២៤ ត្រូវបានបែងចែកតាមប្រធានបទទៅជាការកសាងសហគមន៍នាពេលអនាគត ការពង្រឹងអាជីវកម្មច្នៃប្រឌិត និងការទទួលយកភាពរុងរឿងរួមគ្នា។
លោក Jules Kay អ្នកគ្រប់គ្រងទូទៅនៃ PropertyGuru Asia Property Awards and Events បានមានប្រសាសន៍ថា “ទីក្រុងគឺជាផ្ទាំងក្រណាត់សម្រាប់ឧស្សាហកម្មអចលនទ្រព្យ ហើយកិច្ចប្រជុំកំពូលអចលនទ្រព្យអាស៊ីលើកទី១០ របស់ PropertyGuru បានផ្តល់នូវការយល់ដឹងដ៏មានតម្លៃចំពោះមហិច្ឆតានៃការរស់នៅក្នុងទីក្រុង។ តាមរយៈកិច្ចពិភាក្សា និងការសន្ទនាសំខាន់ៗទាំងនេះ យើងបានរៀនពីរបៀបដែលអ្នករស់នៅ និងអាជីវកម្មនឹងបង្កើត និងតាំងទីរស់នៅដែលបានសាងសង់ឆ្ពោះទៅមុខ។ គំនិតរួម និងការសហការគ្នាដែលយើងបានឃើញក្នុងអំឡុងពេល PropertyGuru Week ជាថ្មីម្តងទៀតបានធ្វើឱ្យវាក្លាយជាព្រឹត្តិការណ៍ដ៏សំខាន់មួយសម្រាប់ឧស្សាហកម្មរបស់យើងនៅអាស៊ី។”
Jules Kay អ្នកគ្រប់គ្រងទូទៅ PropertyGuru Asia Property Awards & Events
កិច្ចប្រជុំកំពូលបានបង្ហាញពីសុន្ទរកថាគន្លឹះពីបុគ្គលឈានមុខ ដែលបានផ្តល់នូវការយល់ដឹងដ៏មានតម្លៃអំពីការរស់នៅក្នុងទីក្រុង និន្នាការសេដ្ឋកិច្ច និងសក្តានុពលផ្លាស់ប្តូរជីវិតនៃអចលនទ្រព្យ ក្នុងចំណោមអ្នកដទៃទៀត។ លោក Hari V Krishnan នាយកប្រតិបត្តិ និងជានាយកគ្រប់គ្រងនៃ PropertyGuru Group បានស្វាគមន៍អ្នកចូលរួមដោយសង្កត់ធ្ងន់លើសារៈសំខាន់នៃការអភិវឌ្ឍន៍ការអភិវឌ្ឍន៍អចលនទ្រព្យស្របនឹងមហិច្ឆតារបស់អ្នករស់នៅក្នុងទីក្រុង។
លោក Hari V Krishnan បានមានប្រសាសន៍ថា “យើងផ្តល់អានុភាពដល់សហគមន៍ដើម្បីរស់នៅ ធ្វើការ និងរីកចម្រើននៅក្នុងទីក្រុងនៅថ្ងៃស្អែក។ កិច្ចប្រជុំកំពូលនៅឆ្នាំនេះ បានកោះប្រជុំអ្នកជំនាញឈានមុខគេ និងអ្នកពាក់ព័ន្ធមកពីទូទាំងតំបន់អាស៊ី និងលើសពីនេះ ដើម្បីដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈម និងឱកាសដែលប៉ះពាល់ដល់បរិស្ថានទីក្រុងរបស់យើង។ ការផ្លាស់ប្តូរគំនិតនេះបានបញ្ជាក់ជាថ្មីថា ទីតាំងដែលបានគ្រោងទុកយ៉ាងប្រុងប្រយ័ត្ន និងគិតគូរពីបរិស្ថាន មានសារៈសំខាន់ណាស់សម្រាប់និរន្តរភាពទីក្រុង នៅពេលដែលវាផ្ទុកមនុស្សជំនាន់ក្រោយនៃអ្នកស្វែងរកអចលនទ្រព្យ និងសហគ្រាស។ យើងទាំងអស់គ្នាធ្វើឲ្យព្រឹត្តិការណ៍នេះបំផុសគំនិតសម្រាប់អនាគត។”
សុន្ទរកថាស្វាគមន៍៖ បង្កើតមហិច្ឆតានៃទីក្រុងនាពេលអនាគតដោយ Hari V. Krishnan នាយកប្រតិបត្តិ និងនាយកគ្រប់គ្រង PropertyGuru Gro
វិលត្រលប់មកចូលរួមវិញក្នុងឆ្នាំនេះគឺលោក​ Sumana Rajarethnam នាយកប្រចាំតំបន់អាស៊ីអាគ្នេយ៍នៃបណ្តាញសាជីវកម្ម ដែលបាន​ផ្តល់​សុន្ទរកថាយ៉ាងស៊ីជម្រៅ និងគាំទ្រដោយទិន្នន័យស្តីពីសេដ្ឋកិច្ចតំបន់អាស៊ី ដោយបង្ហាញពីបរិបទនៃឱកាស និងបញ្ហាប្រឈមនៃកំណើនក្នុងតំបន់ក្នុងឆ្នាំបន្ទាប់។
សុន្ទរកថាសេដ្ឋវិទូ:ទិដ្ឋភាពសេដ្ឋកិច្ចរបស់អាស៊ីក្នុងឆ្នាំ ២០២៥ ដោយ Sumana Rajarethnam នាយក បណ្តាញសាជីវកម្មបញ្ញាសេដ្ឋវិទូ​អាស៊ី​អាគ្នេយ៍
កំពូលតារាប៉ុប តារាសម្ដែង និងអ្នកបង្កើត Golf Pichaya Nitipaisalkul បានរួមចំណែកក្នុងកិច្ចប្រជុំកំពូលជាមួយនឹងសុន្ទរកថាដែលឆ្លើយតបនឹងមហិច្ឆតាជាសកលរបស់អ្នករស់នៅក្នុងទីក្រុង និងចែករំលែកដំណើររបស់គាត់ក្នុងការស្វែងរកផ្ទះក្នុងក្តីស្រមៃរបស់គាត់។
មហិច្ឆតានាពេលអនាគត៖ ការរស់នៅក្នុងក្តីសុបិន្តដោយ Golf Pichaya Nitipaisalkul កំពូល​តារា​ថៃ តារាសម្តែង អ្នកបង្កើត
លោក Stephen Oehme ប្រធាននៃកិច្ចប្រជុំកំពូល អ្នកឯកទេសគ្រប់គ្រងតម្លៃ អ្នកតស៊ូមតិផ្នែកនិរន្តរភាព និងជានាយកគ្រប់គ្រងក្រុមហ៊ុន Quantum ថ្លែងសារស្តីពីទស្សនវិស័យសកលសម្រាប់តំបន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក។
បន្ថែមពីលើសុន្ទរកថាគន្លឹះ កិច្ចពិភាក្សាជាក្រុមនៃកិច្ចប្រជុំកំពូលបានផ្តល់នូវទស្សនវិស័យចម្រុះលើប្រធានបទសំខាន់ៗ។ អ្នកជំនាញដែលចូលរួមជាមួយលោកបណ្ឌិត Nai Jia Lee ប្រធានផ្នែកស៊ើបការណ៍អចលនទ្រព្យនៅ PropertyGuru Group ក្នុងកិច្ចពិភាក្សាជាក្រុមលើប្រធានបទ កំណត់ទិសដៅគេហដ្ឋាននាពេលអនាគត​ មានលោក Anton Wormann អ្នកបង្កើត Anton នៅប្រទេសជប៉ុន សហគ្រិន​ និងទីប្រឹក្សាអចលនទ្រព្យ លោក David Chong ប្រធានប្រតិបត្តិនៃវិទ្យាស្ថាន REHDA (ម៉ាឡេស៊ី) និងលោក Muhammad Adhiguna Sosiawan CMO និងជានាយកស្ថាបត្យកម្មនៅ Mas Group (ឥណ្ឌូនេស៊ី)។
កិច្ចពិភាក្សាជាក្រុម៖ ការកំណត់គេហដ្ឋាននាពេលអនាគត ពីឆ្វេងទៅស្តាំ៖ Muhammad Adhiguna Sosiawan, CMO & Director of Architecture, Mas Group (Indonesia); លោក David Chong ប្រធានផ្នែកប្រតិបត្តិការ វិទ្យាស្ថាន REHDA (ម៉ាឡេស៊ី); Anton Love Wormann, Creator, Anton in Japan / Entrepreneur / Real Estate Advisor; និង Moderator Dr Nai Jia Lee ប្រធានផ្នែក Real Estate Intelligence, PropertyGuru Group
បន្ថែមពីលើប្រធានបទគេហដ្ឋាននាពេលអនាគត កិច្ចប្រជុំកំពូលបានផ្តល់ការវិភាគលើវិស័យលំនៅដ្ឋានដែលមានម៉ាកយីហោ។ លោក Bill Barnett ស្ថាបនិក និងជានាយកគ្រប់គ្រងនៃ C9 Hotelworks បានសម្របសម្រួលកិច្ចពិភាក្សាដែលរួមបញ្ចូលការគាំទ្របដិសណ្ឋាកិច្ចពី Gianfranco Bianchi អ្នកគ្រប់គ្រងទូទៅ The One Atelier អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក Leanne Reddie ប្រធានផ្នែកអភិវឌ្ឍន៍នៃសណ្ឋាគារ GHM Penny Trinh អនុប្រធានសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍន៍ការប្រើប្រាស់ចម្រុះនៅ Marriott International និង Saowarin Chanprakaisi អនុប្រធានផ្នែកអភិវឌ្ឍន៍អាជីវកម្មនៅ The Ascott Limited។
កិច្ចពិភាក្សាជាក្រុម៖ លំនៅដ្ឋានដែលមានម៉ាកយីហោ៖ កំណត់ឡើងវិញនូវការ​រស់​នៅ​ដ៏ប្រណិត ពីឆ្វេងទៅស្តាំ៖ Gianfranco Bianchi អ្នកគ្រប់គ្រង​ទូទៅ​ប្រចាំ​តំបន់​អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក The One Atelier; Leanne Reddie ប្រធានផ្នែកអភិវឌ្ឍន៍ សណ្ឋាគារ GHM; Penny Trinh, អនុប្រធាន, Mixed-Use Development, Marriott International; Saowarin Chanprakaisi អនុប្រធានផ្នែក​អភិវឌ្ឍន៍​អាជីវកម្ម The Ascott Limited; និងអ្នកសម្របសម្រួល Bill Barnett ស្ថាបនិក & MD, C9 Hotelworks
ឥទ្ធិពលនៃវប្បធម៌ សហគមន៍ និងទីតាំងដែលបានសាងសង់ក៏បានក្លាយជាចំណុចកណ្តាលនៃកិច្ចពិភាក្សាជាក្រុមដោយមានការចូលរួមពី Wendy McEwan ប្រធានសម្រាប់ការផ្លាស់ប្តូរ និងជាប្រធានបុគ្គលិកនៅការិយាល័យនាយកប្រតិបត្តិរបស់ PropertyGuru Group Alex Bentley អ្នកបង្កើតឌីជីថល Chelsea Perino នាយកគ្រប់គ្រងទំនាក់ទំនងសកលនៃមជ្ឈមណ្ឌលប្រតិបត្តិ Kristin Thorsteins ស្ថាបនិក និងជាដៃគូគ្រប់គ្រងរបស់ Portman Investments និង Michael Jones ដែលជាអ្នកជំនាញខាងផ្នែកសុខភាព និងជាគ្រូបង្វឹកដែលមានការបញ្ជាក់ពី Pain-Free Me Studio។
ទស្សនវិទូឈានមុខគេក្នុងវិស័យស្ថាបត្យកម្ម និងការរចនាក៏បានចែករំលែកការយល់ដឹងរបស់ពួកគេនៅក្នុងកិច្ចពិភាក្សាជាក្រុមស្តីពីការរចនាដើម្បីផលប៉ះពាល់។ សម្របសម្រួលដោយ Stephen Pimbley ដៃគូស្ថាបនិក និងជានាយកនៃ SPARK Architects កិច្ចពិភាក្សានេះមានការចូលរួមជាពិសេសពី Colin Chee អ្នកបង្កើត និងជានាយកផ្នែកច្នៃប្រឌិតនៃ Never Too Small Jessica Bianca Sy នាយក និងជាប្រធានផ្នែករចនា ការច្នៃប្រឌិត និងយុទ្ធសាស្រ្តនៅ SMDC Patrick Keane ស្ថាបនិកក្រុមហ៊ុន Enter Projects Asia និង Shao-wei Huang នាយករងនៃស្ថាបត្យករ Zaha Hadid។
កិច្ចពិភាក្សាជាក្រុមចុងក្រោយបានដោះស្រាយការបញ្ចូលគ្នានៃវប្បធម៌ និងការច្នៃប្រឌិតនៅក្នុងទីក្រុងធំៗនៅមជ្ឈិមបូព៌ាដោយមានលោក David Johnson នាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន Delivering Asia ធ្វើការសម្របសម្រួល។ វាគ្មិនរួមមាន James A. Kaplan នាយកប្រតិបត្តិនៃ Destination Capital Khalid Otain ដៃគូគ្រប់គ្រងរបស់ HLB Middle East និង Stephen Oehme
រៀបចំកម្មវិធីដោយពិធីករព្រឹត្តិការណ៍ និងការថតផ្សាយអន្តរជាតិ Tina Ryan ARES ២០២៤​ គឺជាព្រឹត្តិការណ៍សំខាន់ក្នុងចំណោមព្រឹត្តិការណ៍នានានៃ PropertyGuru Week។​ កិច្ចប្រជុំកំពូលនេះត្រូវបានបញ្ចប់ទៅដោយកម្មវិធីជប់លៀងវីអាយភី ARES ការអបអរស្ត្រីដែលមានអំណាចចំនួនប្រាំនាក់ ដែលបានក្លាយជាគំរូនៃភាពចម្រុះ ភាពសមធម៌ និងការដាក់បញ្ចូលក្នុងវិស័យអចលនទ្រព្យ និងវិស័យពាក់ព័ន្ធ។
កិច្ចប្រជុំកំពូលនេះក៏បានត្រួសត្រាយផ្លូវសម្រាប់កម្មវិធីពិសារអាហារថ្ងៃត្រង់សំណេះសំណាលនៃពានរង្វាន់អចលនទ្រព្យអាស៊ីអន្តរជាតិ PropertyGuru ដែលបានសម្ពោធបង្ហាញពានរង្វាន់សម្រាប់តំបន់មជ្ឈិមបូព៌ា រួមជាមួយនឹងពានរង្វាន់ចុងក្រោយបំផុតសម្រាប់ប្រទេសកម្ពុជា ចិនដីគោក ហុងកុង ម៉ាកាវ ឥណ្ឌា ជប៉ុន និងស្រីលង្កា។ PropertyGuru Week បញ្ចប់ទៅជាមួយនឹងបទបង្ហាញដ៏ស៊ីជម្រៅមួយដោយ Anton Love នៅ Cinema Oasis Bangkok។
កិច្ចប្រជុំកំពូលអចលនទ្រព្យអាស៊ី PropertyGuru លើកទី ១០ ឆ្នាំ ២០២៤ ត្រូវបានឧបត្ថម្ភដោយ Sub-Zero Wolf, Delivering Asia, និង PropertyGuru for Business និងគាំទ្រដោយដៃគូផ្លូវការ PropertyGuru ទស្សនាវដ្តីផ្លូវការ Property Report ដោយ PropertyGuru ដៃគូប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយ Bridges, BusinessWorld, Detik.com, Kompas.com, Luxury Society Asia, Manila Bulletin, Prop2morrow, Tatler Asia Homes និង The Philippine Star; និងសមាគមគាំទ្រ វិទ្យាស្ថាន REHDA។
កម្មវិធីជប់លៀងវីអាយភី ARES ត្រូវបានគាំទ្រដោយ PropertyGuru for Business និង Dao Ethical Gifts (គម្រោងផ្តល់អំណាចស្ត្រី)។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមផ្ញើសារអេឡិចត្រូនិចទៅកាន់ ares@propertyguru.com ឬចូលទៅកាន់គេហទំព័រផ្លូវការ៖ AsiaRealEstate AsiaPropertyAwards.com
ទូរស័ព្ទ៖ +66 92 954 4154
Nate Dacua, នាយកជាន់ខ្ពស់ផ្នែកប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយ និងសេវាកម្មទីផ្សារ
ទូរស័ព្ទ៖ +66 92 701 2510
អ៊ីម៉ែល៖ nate@propertyguru.com
ទូរស័ព្ទ៖ +66 94 887 5163
ផ្នែកទីផ្សារ៖
Marco Bagna-Dulyachinda, ប្រធានផ្នែកទីផ្សារវដ្តជីវិតផលិតផល
ទូរស័ព្ទ៖ +66 94 954 4154
អ៊ីម៉ែល៖ marco@propertyguru.com
អំពីកិច្ចប្រជុំកំពូលអចលនទ្រព្យអាស៊ី PROPERTYGURU
កិច្ចប្រជុំកំពូលអចលនទ្រព្យអាស៊ី PROPERTYGURU (ARES) គឺជាការប្រមូលផ្តុំកំពូលនៃគំនិតដ៏ល្អបំផុតរបស់ឧស្សាហកម្មនេះ អ្នកដឹកនាំអាជីវកម្មកម្រិតកំពូល និងអ្នកធ្វើការសម្រេចចិត្ត។ បង្កើតឡើងដើម្បី ‘អប់រំ ច្នៃប្រឌិត និងបំផុសគំនិត’ ARES ផ្តោតលើភាពជឿនលឿននៃបច្ចេកវិទ្យាអចលនទ្រព្យ អគារបៃតង និរន្តរភាព ភាពចម្រុះ ការដាក់បញ្ចូល និងការច្នៃប្រឌិត។ ប្រតិភូជាង ៥០០ នាក់ដែលបានចុះឈ្មោះដោយផ្ទាល់ និងតាមប្រព័ន្ធអនឡាញ ដែលរួមមានអ្នកជំនាញផ្នែកអចលនទ្រព្យ និងបច្ចេកវិទ្យាអចលនទ្រព្យ វីរជនអាកាសធាតុ ជើងឯកនិរន្តរភាព អ្នកបង្កើតនិន្នាការ និងប្រតិបត្តិករចាប់ផ្តើមអាជីវកម្មបច្ចេកវិទ្យាមកពីជុំវិញតំបន់ និងលើសពីនេះ បានចូលរួមដើម្បីធ្វើឱ្យមានការគិតឡើងវិញ ការផ្លាស់ប្តូរគំនិត និងភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងជាមួយមិត្តភ័ក្តិនៅ ARES ដែលមានលក្ខណៈពិសេសសំខាន់ៗជាសកលរួមមាន ករណីសិក្សា កិច្ចពិភាក្សាជាក្រុម ស្តង់ដៃគូ និងអាហារថ្ងៃត្រង់សំណេះសំណាល។
ARES គឺជាផ្នែកមួយនៃ ‘PropertyGuru Week’ ដ៏គួរឱ្យរំភើបក្នុងខែធ្នូ ឆ្នាំ ២០២៤ ស្របពេលជាមួយនឹងកម្មវិធីជួបជុំវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រពានរង្វាន់អចលនទ្រព្យអាស៊ី PropertyGuru និងពិធីធ្វើបទបង្ហាញ ដែលត្រូវបានចូលរួមដោយអ្នកអភិវឌ្ឍន៍ និងអ្នកដឹកនាំអចលនទ្រព្យល្អបំផុតក្នុងតំបន់ ហើយត្រូវបានទស្សនាដោយអ្នកវិនិយោគ ភ្នាក់ងារ និងអ្នកប្រើប្រាស់ តាមរយៈការផ្សាយបន្តផ្ទាល់។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមចូលទៅកាន់គេហទំព័រ៖ AsiaRealEstateSummit.com
PropertyGuru គឺជាក្រុមហ៊ុនបច្ចេកវិទ្យាអចលនទ្រព្យ ឈានមុខគេរបស់អាស៊ីអាគ្នេយ៍ ហើយជាគោលដៅជាទីពេញចិត្តសម្រាប់អ្នកស្វែងរកអចលនទ្រព្យជាង ២៨ លាននាក់ ដើម្បីភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងជាមួយភ្នាក់ងារជិត ៤៦,០០០ ក្នុងមួយខែដើម្បីស្វែងរកផ្ទះក្នុងក្តីស្រមៃរបស់ពួកគេ។ PropertyGuru ផ្តល់អំណាចដល់អ្នកស្វែងរកអចលនទ្រព្យជាមួយនឹងការចុះបញ្ជីអចលនទ្រព្យជាង ២.១ លាន ការយល់ដឹងស៊ីជម្រៅ និងដំណោះស្រាយដែលអាចឱ្យពួកគេធ្វើការសម្រេចចិត្តប្រកបដោយទំនុកចិត្តនៅទូទាំងប្រទេសសិង្ហបុរី ម៉ាឡេស៊ី ថៃ និងវៀតណាម។