ចំណូលពន្ធប្រថាប់ត្រា កើនឡើង ៤១ភាគរយ ក្នុងឆមាសទី១-២០២២
ចំណូលពន្ធប្រថាប់ត្រាលើការផ្ទេរកម្មសិទ្ធិអចលនទ្រព្យ សម្រេចបានចំនួន ៤៣២ប៊ីលានរៀល ឬស្មើនឹង ១០៤លានដុល្លារអាមេរិក ក្នុងឆមាសទី១-២០២២។
យោងតាមរបាយការណ៍របស់ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ចំណូលពន្ធប្រថាប់ត្រាលើការផ្ទេរកម្មសិទ្ធិអលចនទ្រព្យ បានកើនឡើង ៤១ភាគរយ ធៀបនឹងខែមេសាឆ្នាំមុន។​
របាយការណ៍ដដែលបង្ហាញថា ចំណូលលើឈ្នួលផ្ទះនិងដី បានកើនឡើង ១០ភាគរយ ក្នុងរយៈពេល៦ខែ គិតចាប់ពីខែមករា ដល់ មិថុនា ទទួលបានចំណូលសរុប ១០.១៩ប៊ីលានរៀលឬស្នើនឹង ២.៨លានដុល្លារ។​
ចំណូលពន្ធប្រថាប់ត្រាលើការផ្ទេរកម្មសិទ្ធិអចលនទ្រព្យ គឺជាពន្ធ ៤ភាគរយ ដែលកំណត់នៅពេលមានការផ្ទេរកម្មសិទ្ធិលើអចលនវត្ថុ។ អ្នកជាប់ពន្ធត្រូវបង់ពន្ធនេះក្នុងរយៈពេលបីខែបន្ទាប់ពីការផ្ទេរអចលនទ្រព្យ។ (អានបន្ថែម)