វិនិយោគិនតួកគីស្វែងរកឱកាសវិនិយោគក្នុងទីផ្សារសំណង់និងវិស័យធំៗផ្សេងទៀតនៅកម្ពុជា
វិនិយោគិន និងធុរកិច្ចជនប្រទេសតួកគី កំពុងស្វះស្វែងរកឱកាសវិនិយោគនៅកម្ពុជា នៅលើវិស័យសំខាន់ៗមួយចំនួន ដោយក្នុងនោះវិស័យសំណង់ក៏ជាវិស័យអាទិភាពមួយផងដែរ នេះបើយោងតាមសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា។
បណ្តាវិនិយោគិន និងធុរកិច្ចតួកគី បានលើកឡើងដូច្នេះ នៅក្នុងវេទិកាធុរកិច្ចកម្ពុជា- តួកគី តាមប្រព័ន្ធវីដេអូ កាលពីថ្ងៃទី១៥ ខែកញ្ញា កន្លងទៅ។
វេទិកាធុរកិច្ចនេះ ត្រូវបានសហការរៀបចំដោយ ក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ ស្ថានទូតព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាប្រចាំនៅតួកគី សភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា និងសហព័ន្ធធុរជនឧស្សាកម្មតួកគី (SANKON)។
កិច្ចប្រជុំបញ្ជាក់ថា វិស័យសំណង់ស្ថិតក្នុងវិស័យសំខាន់ៗ ដែលវិនិយោគិនសម្លឹងឃើញសក្តានុពលផ្សេងទៀត ដូចជា កសិកម្ម ឧស្សាហកម្ម វិស័យវាយនភ័ណ្ឌ បច្ចេកវិទ្យាព័ត៌មានសុខាភិបាល ថាមពល និងទេសចរណ៍។
វេទិកាធុរកិច្ច បានបញ្ចប់ទៅដោយជោគជ័យ ដោយក្នុងនោះរាល់ធាតុចូលនៃកិច្ចពិភាក្សានឹងត្រូវប្រើបា្រស់សម្រាប់រៀបចំព្រឹត្តិការណ៍ធុរកិច្ចរួមគ្នានាថ្ងៃអនាគតដើម្បីជម្រុញ ពាណិជ្ជកម្មនិងការវិនិយោគប្រទេសទាំងពីរ។