វិនិយោគិនអន្តរជាតិជាច្រើនកំពុងចាប់ឱកាសទិញអចលនទ្រព្យតម្លៃទាបនៅសហរដ្ឋអាមេរិក
បើយោងតាមទិន្នន័យរបស់ក្រុមហ៊ុន Golden Gate Global ក្នុងមួយរយៈពេលចុងក្រោយនេះ វិនិយោគិនបរទេសកំពុងទទួលបានឱកាសទិញលំនៅដ្ឋាននៅសហរដ្ឋអាមេរិកក្នុងតម្លៃទាប ពោលគឺជាមធ្យមត្រឹមតែ ៣០០,០០០ ដុល្លារប៉ុណ្ណោះ ដែលនេះចាត់ទុកថាជាតម្លៃមួយដែលល្អ បើប្រៀបធៀបទៅនឹងតម្លៃអចលនទ្រព្យនៅប្រទេសធំៗផ្សេងទៀតលើពិភពលោក។
កត្តានេះ សឱ្យឃើញថា ការវិនិយោគលើអចលនទ្រព្យនៅសហរដ្ឋអាមេរិក គឺជាសក្ដានុពលមួយសម្រាប់អ្នកមានថវិកាវិនិយោគ ហើយចង់បានភាពនឹងនរ និងភាពប្រាកដប្រជា។
ប្រភពដដែលបានឱ្យដឹង ការវិនិយោគទិញគេហដ្ឋាននៅសហរដ្ឋអាមេរិកបានក្លាយជានិន្នាការថ្មីមួយ ដែលមកទល់បច្ចុប្បន្នវិនិយោគិនបរទេសមានប្រមាណ ៥% នៃចំនួនការទិញលក់សរុប។ ហើយក្នុងនោះទីតាំងដែលពេញនិយមរួមមាន រដ្ឋផ្លរីដា រដ្ឋកាលីហ្វ័រញ៉ា រដ្ឋតិចសាស់ និងញូវយ៉កជាដើម។
លោក Steven Kay ស្ថាបនិក និងសហនាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន Golden Gate Global បានមានប្រសាសន៍ថា៖ « ក្រោយសហការជាមួយក្រុមហ៊ុនអ្នកអភិវឌ្ឍ Lennar International យើងមានមោទនភាពណាស់ ក្នុងការផ្តល់ជូនវិនិយោគិននូវសេវាកម្មសម្របសម្រួលការទិញលក់ផ្តាច់មុខ។ ក្នុងនោះ អតិថិជនអាចមានជម្រើសវិនិយោគលើអចលនទ្រព្យនៅក្នុងជាង ១៣០០ សហគមន៍ ទូទាំងសហរដ្ឋអាមេរិក»។
លោកបានបន្ថែមថា៖ «ពិសេសជានេះទៅទៀត យើងក៏កំពុងពង្រីកទីផ្សារ និងសេវាកម្មរបស់យើងដល់ទៅអ្នកវិនិយោគមកពីប្រទេសកម្ពុជា ព្រោះយើងសង្កេតឃើញថា អ្នកទិញនៅកម្ពុជាកំពុងមានសក្ដានុពល ហើយចាប់អារម្មណ៍កាន់តែខ្លាំងលើអចលនទ្រព្យនៅសហរដ្ឋអាមេរិក»។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរ សម្រាប់វិនិយោគិនកម្ពុជាដែលចាប់អារម្មណ៍ទិញអចលនទ្រព្យនៅសហរដ្ឋអាមេរិក អាចធ្វើបានតាមរយៈក្រុមហ៊ុន Golden Gate Global និង ក្រុមហ៊ុន Isaford Co Ltd។ ក្រុមហ៊ុនទាំងពីរនេះ ដើរតួរជាអ្នកសម្របសម្រួល និងជួយជ្រើសរើសគេហដ្ឋានឱ្យស័ក្ដសមនឹងតម្រូវការរបស់អ្នក។