ក្រុមហ៊ុនដឹកជញ្ជូនរបស់មានតម្លៃធំជាងគេលើលោករបស់អាមេរិក ឈានជើងចូលទីផ្សារកម្ពុជាហើយ
ក្រុមហ៊ុនដឹកជញ្ជូនដែលមានបទពិសោធន៍ជាង ១៥០ ឆ្នាំ របស់អាមេរិក Brink’s បានចាប់ដៃគូជាមួយក្រុមហ៊ុនក្នុងស្រុក WorldBridge Secure Logistics ដែលជាបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ WorldBridge Group (វើលដ៏ប្រ៊ីដ គ្រុប) ដើម្បីផ្ដល់សេវាដឹកជញ្ជូនសាច់ប្រាក់ និងរបស់មានតម្លៃប្រកបដោយសុវត្ថិភាពខ្ពស់នៅកម្ពុជា។
ពិធីប្រកាសជាផ្លូវការនៃការរួមបញ្ចូលគ្នារវាងក្រុមហ៊ុនទាំងពីរនេះ ធ្វើឡើងកាលពីថ្ងៃ ៩ កក្កដា កន្លងទៅ ដោយក្រុមហ៊ុនរួមគ្នាថ្មីនេះមានឈ្មោះថា Brink’s WorlBridge Secure Logistics។
លោកឧកញ៉ា សៀ ឬទ្ធី ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលក្រុមហ៊ុន វើលដ៏ប្រ៊ីដ គ្រុប បានលើកឡើងថា តាមរយៈកិច្ចសហការនឹងធ្វើឱ្យក្រុមហ៊ុនទាំងពីរពង្រីកការដឹកជញ្ជូនសាច់ប្រាក់នៅកម្ពុជាឱ្យកាន់តែមានប្រសិទ្ធភាពជូនអតិថិជន។
លោក Gary Freedman ប្រធានប្រចាំតំបន់អាស៊ីបូព៌ារបស់ក្រុមហ៊ុន Brink’s បានអះអាងថា កម្ពុជាសាកសមនឹងយុទ្ធសាស្ត្ររួមរបស់ក្រុមហ៊ុនរបស់លោក ក្នុងការពង្រីកសេវាកម្មក្នុងតំបន់អាស៊ីអាគ្នេយ៍ និងតំបន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក។
លោកបន្តថា អ្វីដែលក្រុមហ៊ុនត្រូវធ្វើ គឺផ្ដល់សេវាដឹកជញ្ជូនដ៏ល្អបំផុតជូនអតិថិជននៅកម្ពុជាប្រកបដោយសុវត្ថិភាព និងទំនុកចិត្តខ្ពស់។
បង្កើតឡើងនៅឆ្នាំ១៨៥៩ ក្រុមហ៊ុន Brink’s បានបម្រើសេវាដឹកជញ្ជូនសាច់ប្រាក់ និងរបស់មានតម្លៃប្រមាណ ១៥០ឆ្នាំ ហើយ។ ក្រុមហ៊ុនមានការិយាល័យចំនួន ៩០០ការិយាល័យ នៅប្រទេសចំនួន ១១០ នៅទ្វីបអាមេរិកខាងជើង អាស៊ី អឺរ៉ុប អាហ្វ្រីក អូសេអានី និងអាម៉េរិកឡាទីន។