អាងហែលទឹកខ្នាតអន្តរជាតិដ៏ធំ តម្លៃ ២ លានដុល្លារ នៅខេត្តបាត់ដំបង សម្រេចបាន៦០%ហើយ
អស់រយៈពេល ៨ ខែមកហើយ ចាប់ពីថ្ងៃបើកការដ្ឋានសាងសង់ អាងហែលទឹកខ្នាតអន្តរជាតិដ៏ធំ តម្លៃ ២ លានដុល្លារ នៅខេត្តបាត់ដំបង បច្ចុប្បន្នសម្រេចបានប្រមាណ ៦០ ភាគរយហើយ។ នេះបើយោងតាមគេហទំព័រផ្លូវការរបស់ក្រសួងព័ត៌មានកាលពីថ្ងៃទី ១៤ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០២០ កន្លងទៅនេះ។
តាមប្រភពដដែល លោក ហែម គិរី អគ្គលេខាធិការនៃសហព័ន្ធខ្មែរកីឡាហែលទឹក បានឲ្យដឹងថា ក្នុងរយៈពេល ៨ ខែក្រោយថ្ងៃបើកការដ្ឋាន គម្រោងនេះ សម្រេចបានលទ្ធផល៦០ភាគរយហើយ ដែលក្នុងនោះ តួអាងទំាង ៣ រួមមានអាងហែល អាងលោត និងអាងកម្តៅសាច់ដុំបានលេចចេញជារូបរាងហើយ ចំណែកគ្រោងអគារទំាងអស់ ក៏រួចរាល់ផងដែរ។
លោកបានបញ្ចាក់ថា ចំពោះគម្រោងដំណើរការសាងសង់មណ្ឌលហែលទឹកខា្នតអន្តរជាតិខេត្តបាត់ដំបងនេះ ចំណាយពេល ២៤ ខែ (ស្មើនឹង ២ ឆ្នាំ) ហើយអាចបញ្ចប់តាមផែនការកំណត់ ឬអាចមុនពេលកំណត់ទៀតផង ប្រសិនបើមិនមានការរាំងស្ទះដោយដំណើរការសាងសង់នោះទេ។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា អាងហែលទឹកខ្នាតអន្តរជាតិបានបើកការដ្ឋានកាលពីថ្ងៃទី ១៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០១៩ ស្ថិតលើផ្ទៃដីទំហំ ១១២ ម៉ែត្រ គុណនឹង ៦៥ ម៉ែត្រ ស្ថិតនៅក្នុងបរិវេណសាកលវិទ្យាល័យបាត់ដំបង ក្រោមថវិកាសរុបប្រមាណ ២ លាន ដុល្លារ សម្រាប់ត្រៀមហ្វឹកហាត់ប្រកួតក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ស៊ីហ្គេម (SEA GAME) ឆ្នាំ២០២៣ ដែលមានកម្ពុជាជាម្ចាស់ផ្ទះ៕(អានបន្ថែម)