អគារពហុឯកទេសមន្ទីរពេទ្យកាល់ម៉ែតតម្លៃ ៤០លានដុល្លារ សម្រេចបាន ៤០% ហើយ
អគារមជ្ឈមណ្ឌលពហុឯកទេសនៅមន្ទីរពេទ្យកាល់ម៉ែតតម្លៃប្រមាណ ៤០លានដុល្លារ ដែលបានបើកការដ្ឋានកាលពីឆ្នាំ២០១៨ គិតមកដល់ពេលនេះ សម្រេចបានការសាងសង់ជាង ៤០% ហើយ។ នេះបើយោងតាម ឯកឧត្តមសាស្ត្រាចារ្យ ម៉ម ប៊ុនហេង រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសុខាភិបាល តាមកិច្ចសម្ភាសន៍ជាមួយព័ត៌មានBTV កាលពីថ្ងៃទី ០៧ កក្កដានេះ។
ឯកឧត្តមបានឲ្យដឹងថា ក្នុងនាមមន្ត្រីក្រសួងសុខាភិបាល លោកតែងចុះពិនិត្យ និងស្វែងយល់អំពីការអភិវឌ្ឍន៍ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរបស់មន្ទីពេទ្យ ដើម្បីចុះសំណេះសំណាលបុគ្គលិកពេទ្យ និងលើកទឹកចិត្តកម្មករសំណង់ និងជម្រុញការសាងសង់ឱ្យលឿនរហ័ស និងរឹងមាំបន្ថែមទៀត។
អគារមជ្ឈមណ្ឌលពហុឯកទេសនេះ មានកំពស់ ១២ ជាន់ និងអាចផ្ទុកបានរហូតដល់ទៅ ៣២៨គ្រែ នេះ ត្រូវបានបើកការដ្ឋានកាលពីថ្ងៃទី ០៨ មិនា ២០១៨ កន្លងមកនេះ ហើយគ្រោងនឹងបញ្ចប់នៅពាក់កណ្ដាលឆ្នាំ ២០២១។
អគារថ្មីនេះ មានផ្ទៃក្រឡាសរុបជាង ៤២.០០០ ម៉ែត្រការ៉េ មានតម្លៃប្រមាណ ៤០លានដុល្លារអាមេរិក ដែលបានមកពីការជួយជ្រោមជ្រែងឧបត្ថមពីក្រសួងសុខាភិបាល បណ្ដាអង្គការក្នុង និងក្រៅស្រុកនានា ជាពិសេសស្ថានទូតបារាំងប្រចាំនៅប្រទេសកម្ពុជា។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា សមិទ្ធិផលថ្មីនេះ នឹងផ្ដល់ជូននូវសេវាសុខាភិបាលដែលមានលក្ខណៈអន្តរជាតិ ក៏ដូចជាជួយផ្ដល់នូវធនធានមនុស្សកម្រិតឯកទេស និងស្រាវជ្រាវទៀតផង។ (អានបន្ថែម)