វៀតណាមប្រើប្រាស់ប្រព័ន្ធឌីជីថលដើម្បីជំរុញទីផ្សារអចលនទ្រព្យក្នុងអំឡុងវិបត្តិកូវីដ ១៩
អ្នកអភិវឌ្ឍន៍ និងអ្នកទិញលក់អចលនទ្រព្យ នៅប្រទេសវៀតណាម បាននិងកំពុងប្រើប្រាស់វេទិកាឌីជីថល ដើម្បីជំរុញការលក់ និងទំនាក់ទំនងជាមួយវិនិយោគិន ដែលនេះគឺជាវិធីសាស្រ្តដ៏ឆ្លាតវៃមួយក្នុងការសម្របខ្លួនទៅនឹងវិបត្តិកូវីដ ១៩។
ការផ្លាស់ប្ដូរនេះ គឺស្របទៅនឹងគោលនយោបាយអភិវឌ្ឍបច្ចេកវិទ្យាឆ្លាតវៃក្នុងស្រុកដែលរដ្ឋាភិបាលប្រទេសវៀតណាមទើបតែអនុម័ត ដោយបើក និងជំរុញទឹកចិត្តិឱ្យក្រុមហ៊ុនដែលមានបច្ចេកវិទ្យាថ្មីៗ ទាំងតូច និងធំ អាចចូលមកប្រឡូកក្នុងទីផ្សារអចលនទ្រព្យ តាមរយៈការអប់រំ និងការផ្ដល់សេវាកម្ម។
លោក Pham Kim Xuan តំណាងមកពីក្រុមហ៊ុន Jones Lang Lasalle Vietnam (JLL) បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «ការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យានៅក្នុងវិស័យអចលនទ្រព្យ អាចនឹងក្លាយជានិន្នាការលេចធ្លោមួយនៅក្នុងឆ្នាំ ២០២០ និងទៅថ្ងៃអនាគត។»
ទោះបីជាទទួលរងនូវផលប៉ះពាល់ពីវិបត្តិកូវីដ១៩ ក៏ដោយ តម្រូវការអចលនទ្រព្យជាពិសេសដីធ្លីនៅប្រទេសវៀមណាម នៅតែបន្តកើនឡើង ហើយអ្នកជំនាញបានព្យាករណ៍ថា អចលនទ្រព្យឌីជីថល នឹងក្លាយជានិន្នាការថ្មី ដែលនឹងត្រូវអនុវត្តិក្រោយវិបត្តិកូវីដ ១៩។