បន្ទាប់​ពី​ការ​ផ្អាក​រយៈពេល​ប្រាំពីរ​ឆ្នាំ សន្និសីទ​ Bentley Civil User Conference ឆ្នាំ 2025 បាន​វិល​ត្រឡប់​មក​វិញ ដោយមានការចូលរួមពី​អ្នក​ប្រើប្រាស់ អ្នកជំនាញ និង​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ឧស្សាហកម្ម Bentley ជាង 500 នាក់។
កម្មវិធីផ្ដោតលើការពិភាក្សា និងចែករំលែកចំណេះដឹងទាក់ទងនឹងវិធី​ដោះស្រាយ​បញ្ហា​ប្រឈម​ក្នុង​វិស័យ​ដែល​កំពុង​បន្ត​កើតមាន​ដូចជា​កង្វះ​កម្លាំង​ពលកម្ម និង​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​ចាស់​ទ្រុឌទ្រោមជាដើម។
ប្រធានបទ​ស្នូល​នៃ​សន្និសីទ​ឆ្នាំ 2025 នេះគឺ​តើកម្មវិធី​ឌីជីថល Open Data និង​បញ្ញា​សិប្បនិម្មិត (AI) ជួយដល់​វិស្វកម្ម​សំណង់​ស៊ីវិលដូចម្ដេច។
លោក Kyle Rosenmeyer ប្រធានផ្នែក Design នៃក្រុមហ៊ុន VHB លោក Scott McMaster អ្នកគ្រប់គ្រង BIM សម្រាប់ការដឹកជញ្ជូនឌីជីថល ក្រុមហ៊ុន PennDOT; និង លោក Kevin O’Connor អនុប្រធានផ្នែកដឹកជញ្ជូនឌីជីថល ក្រុមហ៊ុន Parsons; លោក Ian Rosam នាយកគ្រប់គ្រងផលិតផល ក្រុមហ៊ុន Bentley; លោក Bibhuti Aryal នាយកផ្នែកដំណោះស្រាយឧស្សាហកម្ម ក្រុមហ៊ុន Bentley
លើសពីនេះ សន្និសីទ​ក៏​បាន​បង្ហាញពី​ពី​និន្នាការ​បច្ចេកវិទ្យា​សំខាន់ៗ​ចំនួន ៣ ចំណុចផងដែរ។
ជាដំបូង សន្និសីទ​ពិភាក្សា​អំពី​របៀប​ដែល​គំរូភ្លោះ​ឌីជីថល​ជួយបង្កើនប្រសិទ្ធភាពគម្រោង។កម្មវិធីដូច iTwin និង Bentley Infrastructure Cloud កំពុង​ជួយឱ្យ​វិស្វករ​ក្នុង​ការ​បំប្លែង​ទិន្នន័យ​ស្មុគស្មាញ​ទៅ​ការងារដែលអាចអនុវត្ត និងដោះស្រាយបាន។ ឧទាហរណ៍ ការប្រើកម្មវិធីទាំងនេះ ដើម្បីរចនា និងបង្កើតសេណារីយ៉ូដូចពិតនៃការដ្ឋាន មុននឹងសាងសង់ជាក់ស្ដែង ដើម្បីស្វែករកហានិភ័យជាដើម។ កម្មវិធីទាំងនេះ​ បានជួយ​សន្សំ​សំចៃ​ថវិកា និងពេលវេលាវិស្វករជាច្រើន។
ចំណុចសំខាន់មួយទៀតគឺ​ Open Data ការរួមបញ្ចូល Geospatial 3D Tiles និង Google Maps ទៅក្នុងកម្មវិធី MicroStation 2025។ ការរួមបញ្ចូលនេះជួយឱ្យវិស្វករមានបរិបទភូមិសាស្ត្រ 2D និង 3D ក្នុងដៃ ដើម្បីបង្ហាញប្លង់គម្រោង។​ នេះមានន័យថា ប្លង់គឺត្រូវបង្ហាញនៅលើទីតាំងផ្ទាល់ដូចពិត។
ជាចុងក្រោយ និន្នាការសំខាន់មួយទៀតគឺលំហូរការងារដែលគាំទ្រដោយ AI។ Bentley កំពុងប្រើ AI ធ្វើជាលេខាដើម្បីពន្លឿនការងារវិស្វកម្ម មិនមែនជំនួសការងារវិស្វករនោះទេ។ ដំណោះស្រាយដូចជា OpenSite+ បាន AI ច្នៃប្រឌិតសម្រាប់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ ក្នុងការជួយជំរុញប្រសិទ្ធភាពទាក់ទងនឹងដោះស្រាយបញ្ហា។ កត្តានេះបានជួយដោះស្រាយ​​បញ្ហាកង្វះខាតបុគ្គលិក​បានយ៉ាងច្រើន។
សារពីសន្និសីទឆ្នាំ 2025 គឺច្បាស់លាស់ ពោលគឺ អនាគតនៃហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធពឹងផ្អែកលើការផ្លាស់ប្តូរឌីជីថល។ ឧបករណ៍ទាំងនេះជួយឱ្យប្រព័ន្ធអេកូឡូស៊ីនៃសំណង់មានប្រសិទ្ធភាពជាងមុន។